27. 07. 2016 11:30 | www.tvnoviny.sk

Toto sú riziká letnej obuvi

Žiadne žabky alebo "našuchovačky" s rovnou podrážkou. Odborníčka radí - klasika je zdraviu prospešná.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Teleráno

Kým v chladnejších častiach roka si vystačíme napríklad s dvoma pármi kvalitných čižiem, lodičiek alebo tenisiek. Leto volá po zmene. Počasie nás núti, aby sme si nohy trochu odľahčili a dopriali im priestor aj čerstvý vzduch.


V mnohých prípadoch im však nechtiac doprajeme zdravotné problémy. Ktorá letná obuv je najvhodnejšia? Keď ortuť teplomera ukazuje vyššie hodnoty, obvykle siahame po populárnych žabkách. Naše nohy majú prístup k vzduchu a cítime sa lepšie ako v teniskách.


Táto najobľúbenejšia letná obuv však má aj svoje úskalia. Každoročne s príchodom sezóny vychádzajú nové štúdie, ktoré upozorňujú na ich riziká. Malým deťom hrozia deformované chodidlá a u dospelých sa takáto nevhodná obuv môže prejaviť bolesťami chrbtice, bedrových kĺbov, či vznikom artritídy. Sú žabky skutočne také zlé? Ak áno, ktoré topánky sú v lete pre nás zdravotne nezávadné?


Odborníčka Lucia Merceková v Teleráne prezradila, akú obuv by sme mali v lete preferovať a čo by sme si na naše nohy vôbec nemali obuť. A budete poriadne prekvapení, čo im škodí.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z