24. 08. 2016 12:40 | www.markiza.sk

Smotánka: Úspech, ktorý vydržal roky ...

Kto všetko sa vystriedal za mikrofónom?

Erika Vincoureková v Smotánke
Erika Vincoureková v Smotánke Foto: TV Markíza

Písal sa rok 1996, keď vznikla televízia, ktorá sa okamžite stala lídrom na mediálnom trhu. Dostala vznešené meno - Markíza - a hneď si získala množstvo divákov. Bolo to aj vďaka programom, ktoré dovtedy na Slovensku na televíznych obrazovkách chýbali. Jedným z nich bola relácia, ktorá mapovala spoločenské dianie. Prvou moderátorkou Smotánky bola Erika Vincoureková, ktorá stála za nápadom vytvoriť reláciu, v ktorej by aj bežný človek dostal možnosť nazrieť na celebritné večierky. V tej dobe to bolo niečo jedinečné a Smotánka si získavala stále väčšiu divácku priazeň.

 

Erika Vincoureková v Smotánke
Erika Vincoureková v Smotánke Foto: TV Markíza
 

Niekdajšia prvá dáma slovenskej smotánky sa dnes venuje ezoterike, alternatívnej medicíne a dokonca je z nej niekoľkonásobná babka.

Erika Vincoureková
Erika Vincoureková Foto: pluska.sk
 

Po Erike Vincourekovej prevzala moderátorskú štafetu už vtedy u divákov veľmi obľúbená Janka Hospodárová. Tá sa venovala tejto relácii približne tri roky a po odchode si Janka vyskúšala niečo z úplne iného súdka. Nakrúcanie na spoločenských akciách vystriedala za moderovanie finančnej hry.


Jankino miesto v Smotánke v roku 2002 zaujala úspešná modelka Lucia Hablovičová. Lucia síce vyštudovala pedagogiku, no od strednej školy sa venovala modelingu. Ako 21-ročná sa zúčastnila súťaže Miss Slovensko a odvtedy pláva vo vodách slovenského šoubiznisu. Moderovanie jej išlo na výbornú a na spoločenských večierkoch ju každý vyhľadával, aby sa mohol objaviť v najsledovanejšej šoubizovej relácii. Lucia sa neskôr relácii venovala aj po dramaturgickej stránke a na poste moderátorky skončila v roku 2005.

Lucia Hablovičová ako moderátorka Smotánky v roku 2003
Lucia Hablovičová ako moderátorka Smotánky v roku 2003 Foto: TV Markíza
 

Lucia sa stiahla z televíznych obrazoviek a momentálne sa venuje súkromnej materskej škôlke a malému synčekovi.

Lucia Hablovičová sa venuje svojej škôlke
Lucia Hablovičová sa venuje svojej škôlke Foto: happyskolka.sk
 

Po Lucii prebrala moderátorskú štafetu ostrieľaná Erika Judínyová. Tá sa na tvorbe Smotánky podieľala ako redaktorka ešte v jej začiatkoch. Potom sa nejaký čas venovala šoubizovým magazínom vo verejnoprávnej televízii až sa nakoniec opäť vrátila do Smotánky. Tentokrát už ako moderátorka. Erika okrem moderovania dohliada aj na vznik celej relácie ako dramaturgička a režisérka.

Erika Judínyová v Smotánke v roku 2003
Erika Judínyová v Smotánke v roku 2003 Foto: TV Markíza
 

Nesmieme však zabúdať ani na kolegov, ktorí moderátorkám pomáhali. Či už to bol Pavol Gmitter, Karol Zimmer či Oľga Záblacká... Momentálne sa Erika môže spoľahnúť hlavne na Janka Tribulu, ktorému táto poloha sadla ako uliata :)

Smotánka, Oľga Záblacká
Smotánka, Oľga Záblacká Foto: TV Markíza
 

Smotánka, Karol Frimmer
Smotánka, Karol Frimmer Foto: TV Markíza
 

Smotánka sa tak zaraďuje medzi najdlhšie vysielané relácie v Televízii Markíza a aj po neuveriteľných dvadsiatich rokoch je jej sledovanosť stále vysoká.


Pozrite si rozhovor so súčasnou moderátorkou Smotánky Erikou Judínyovou, ktorá si v Teleráne zaspomínala na svoje začiatky v TV Markíza.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z