24. 09. 2016 08:15 |

Odhadnite človeka podľa „vzdialenosti“!

Reč tela o vás prezrádza veľa!

Reč tela o vás prezrádza veľa!
Reč tela o vás prezrádza veľa! Foto: Internet

Rečou tela dokážeme vyjadriť takmer každú emóciu - či už ide o očný kontakt, mimiku, gestikuláciu, priestorovú vzdialenosť, ... A práve o vzdialenosti, respektíve blízkosti v pracovnom procese rozprávala v stredajšom Teleráne odborníčka na komunikáciu F.A.M.E. Nora Lauková.


Ako byť teda úspešný vďaka neverbálnej komunikácii? Čo vyjadruje blízkosť človeka? „Vypovedá o tom, aký máme vzťah k danému človeku. Čím je vzdialenosť väčšia, tým miernejší je náš vzťah k druhej osobe." vysvetľuje Lauková. Čo sa však stane v prípade, že do intímnej zóny zamestnanca vstúpi jeho nadriadený? „Ak je zamestnanec emotívny a jednoduchšie zmanipulovateľný, tak nad ním takýmto spôsobom môže mať zamestnávateľ nadvládu. V tomto prípade sa ale vyvarujte fyzickému ustúpeniu. Zotrvajte vo vystretej pozícii, najlepšie na obidvoch nohách a verbálne ho upozornite, že vám jeho prílišná blízkosť nie je príjemná." radí odborníčka.


Silu reči tela si treba uvedomiť aj pri prezentáciách. „Ak chcem zaujať, dôležité je priblížiť sa divákom. Ak sa rečník posúva smerom doprava - teda po ľavej strane tých, čo ho počúvajú, tak predáva emotívne informácie. Pri prechode do opačnej strany sa sústredí skôr na racionálne fakty a čísla. Pri vzďaľovaní zase predáva nepodstatné informácie."


Zaujíma vás viac? Pozrite si video, kde sa dozviete aj to, čo o nás prezrádzajú jednotlivé farby, ktoré nosíme.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z