12. 02. 2020 13:57 | BRATISLAVA/markiza.sk

Nová nádej televízneho spravodajstva: Kajtárová vyšťaví politikov v priamom prenose

Predvolebné štúdiá štartujeme v sobotu.

Gabriela Kajtárová, Zlatica Švajdová Puškárová a Michal Kovačič
Gabriela Kajtárová, Zlatica Švajdová Puškárová a Michal Kovačič Foto: TV Markíza
Gabriela Kajtárová a Michal Kovačič
Gabriela Kajtárová, Zlatica Švajdová Puškárová a Michal Kovačič
Gabriela Kajtárová a Michal Kovačič

Redaktorka spravodajstva Gabriela Kajtárová má pred voľbami rušno. Okrem každodennej redaktorskej činnosti sa pripravuje na predvolebné debaty, v ktorých bude spovedať predstaviteľov politických strán. Pre Gabiku to budú prvé debaty, ktoré budú v televízii naživo.

"Keď prišla ponuka moderovať predvolebné štúdiá, bol to pre mňa pozitívny šok. Moderovanie je niečo, čo popri redaktorskej práci robím veľmi rada." Gabika sa už teraz pripravuje a jej prvú predvolebnú diskusiu, ktorú budete môcť sledovať v sobotu 15.februára, o 10.15 na Markíze.

Diskutovať naživo s politikmi nie je jednoduché a Gabika si je toho vedomá. "Politici sú nepredvídateľní, s niektorými som ešte neprišla do kontaktu a neviem, ako budú reagovať," prezradila nám. "Veľmi sa na to teším, ale mám rešpekt," povedala.

ZAK_0105.jpg
ZAK_0105.jpg Foto: TV Markíza
 

Popri klasickej spravodajskej práci sa Gabika venuje aj vlastnej webovej relácii In/Out. "Je to úplne iný žáner, snažím sa vyberať témy, ktoré sú kontroverzné a o ktorých sa nehovorí. Za respondentami sa vždy vyberiem do terénu a tému spracovávam do hĺbky." Naposledy sa Gabika venovala téme hackerov.

TIP: Hackeri platení z Ruska chcú spôsobiť chaos. Vnímam to ako akt zúfalstva

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z