11. 03. 2020 17:37 | BRATISLAVA/TASR

Matovič s obedoval s Kollárom, hovoriť mali o postoch

Pomer ich prerozdelenia bol známy pár hodín po voľbách, mená ešte nie.

Spoločný obed lídrov OĽANO a Sme rodina.
Spoločný obed lídrov OĽANO a Sme rodina. Foto: Facebook/Igor Matovič

Potenciálni koaliční partneri a predstavitelia hnutí a strán OĽaNO, Sme rodina, SaS a Za ľudí aktuálne pokračujú v spoločných rokovaniach o zostavení novej koaličnej vlády. Rokovať by mali o prerozdelení jednotlivých rezortov a o tom, ktoré osobnosti budú v ich vedení.

Poverenie na zostavenie vlády dostal od prezidentky Zuzany Čaputovej minulý týždeň líder hnutia OĽaNO Igor Matovič ako víťaz parlamentných volieb. Údajne mu hlava štátu pri poverení dala termín dva týždne na vytvorenie vlády. Matovič viackrát zopakoval, že by chcel mať vládu zostavenú čo najskôr.

V stredu dopoludnia diskutoval Matovič o zostavení vlády aj s prezidentkou Čaputovou. O stretnutie mal prezidentskú kanceláriu požiadať on. V akom štádiu je zostavovanie vlády zatiaľ nie je známe.

Počas dňa na sociálnej sieti Matovič informoval aj o spoločnom obede s Eduardom Hegerom (OĽaNO), predsedom Sme rodina Borisom Kollárom a podpredsedom tohto hnutia Milanom Krajniakom.

Na spoločných rokovaniach by sa pre zdravotné problémy nemal zúčastňovať predseda strany Za ľudí Andrej Kiska. Pred časom o tom informoval na sociálnej sieti s tým, že zastupovať ho bude podpredsedníčka strany Veronika Remišová a ďalší podpredsedovia.

Pôvodne si mali partneri v prípadnej štvorkoalícii prerozdeliť rezorty vzhľadom na výsledky volieb v pomere 8:3:2:2. Strana Za ľudí však chcela viac rezortov, hovorili o potrebe zvážiť kompetencie jednotlivých ministerstiev.

V miektorých médiách sa objavili špekulácie, kto by mohol obsadiť jednotlivé posty.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z