15. 04. 2021 16:01 | LONDÝN/markiza.sk

Zmeny pred pohrebom princa Philipa! Kráľovná zabránila Harryho verejnej potupe

Na poslednú chvíľu sa takto rozhodla zjednotiť rodinu.

Zmeny pred pohrebom princa Philipa! Kráľovná zabránila Harryho verejnej potupe
Zmeny pred pohrebom princa Philipa! Kráľovná zabránila Harryho verejnej potupe Foto: Profimedia.sk

Všetci poprední členovia kráľovskej rodiny budú mať v sobotu na pohrebe princa Philipa smútočné oblečenie, píše denník Daily Mail s tým, že sa tak na poslednú chvíľu rozhodla samotná kráľovná Alžbeta II., aby zjednotila rodinu.

V posledné dni sa totiž písalo, že princ Harry bude možno ako jediný „senior“ člen rodiny bez uniformy, keďže sa po dobrovoľnom zrieknutí kráľovských povinností a privilégií rozhodol tiež vzdať čestných vojenských titulov a neprináleží mu viac nosiť uniformu.

TIP: Posledná rozlúčka s princom Philipom: Zverejnili zoznam pozvaných

profimedia-0604370244.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Aj v prípade princa Andrewa bolo však otázne, či by mu povolili vziať si admirálsku uniformu. Pred pohrebom požiadal svoju mamu, kráľovnú, o výnimku, keďže napriek tomu, že po Epsteinovom škandále sa vzdal kráľovských povinností, nebol zbavený čestných vojenských titulov a zostal viceadmirálom v kráľovskom námorníctve.

Ak by mu to kráľovná povolila, princ Harry by bol na poslednej rozlúčke jediný člen rodiny v civile, čo by ho mohlo priviesť do akejsi verejnej „hanby“. Kráľovná sa preto rozhodla všetkých zjednotiť a predísť zbytočným negatívnym reakciám verejnosti. Nemusela tak ani riešiť výnimku pre syna, princa Andrewa.

TIP: V dokumente s názvom Princ Philip - portrét si zaspomíname na zosnulého princa, ktorý by o pár týždňov oslávil sté narodeniny. Sledujte ho na VOYO.

profimedia-0233116142.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Podľa doterajších zverejnených správ nemá nikto z rodiny v sobotu na pohrebe milovaného princa Philipa v úmysle strhávať na seba pozornosť a už vôbec nie riešiť konflikty princa Harryho. Celá rodina chce byť oporou pre kráľovnú a chce sa dôstojne rozlúčiť s princom Philipom.

Túto sobotu (17. apríla) vám prinesieme priamy prenos z poslednej rozlúčky s princom Philipom, vojvodom z Edinburghu. Sledujte špeciál Rozlúčka s princom Philipom o 15.25 h na Markíze s moderátorkou Zlaticou Švajdovou Puškárovou a jej hosťami.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz