16. 08. 2013 06:07 | BRATISLAVA, TV Markíza

Teplé počasie vyvrcholí koncom týždňa, potom príde zmena

Víkend bude pekný, slnečný a horúci.

Leto, teplo, slnko
Leto, teplo, slnko Foto: Shutterstock.com

Pokojné počasie na Slovensku aj v okolitých krajinách strednej Európy prináša pôsobenie tlakovej výše, ktorej stred sa vo štvrtok nachádzal priamo nad naším územím. Postupne sa bude pomaly presúvať smerom na severovýchod.

V piatok sa bude nachádzať nad východným Poľskom. Aj v ďalších dňoch bude u nás príjemné a dokonca ešte aj horúce počasie, ktoré vyvrcholí pravdepodobne v pondelok.

 

Teploty

Keďže sa vzduch v tlakovej výši otáča na severnej pologuli v smere hodinových ručičiek, tak sa k nám bude posúvať od juhozápadu teplý vzduch. Naše územie sa dostane do teplotného pásma od 25 do 30 stupňov. Chladnejšie bude iba na severe.

Zrážky

Čo sa týka zrážok, tak nad našim územím bude dnes absolútny pokoj. Vietor bude už fúkať iba slabý premenlivý, takže na pocit nám bude veľmi teplo.

Aj koniec pracovného týždňa bude podľa aktuálnej predpovede veľmi pekný a teploty sa budú šplhať opäť skoro až k tridsiatke. Okrem oteplenia nás však žiadna výraznejšia zmena v počasí nečaká.

Západ

Na západnom Slovensku bude v piatok ideálne letné počasie, bude prevažne jasno až polojasno a bez zrážok. Teplota sa vyšplhá na 26 až 29 stupňov.

Stred

Pekný letný deň budete mať aj na strednom Slovensku, obloha bude po celý deň slnečná, prípadne iba s malou kopovitou oblačnosťou najmä však v horských oblastiach a teplota sa bude pohybovať od 24 do 27, v južných okresoch do 29 stupňov.

Východ

Na východe to bude to isté, teda aj tam má byť zväčša jasno až polojasno a príjemne teplo: od 24 na severe a do 28 stupňov na juhu.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: Shutterstock.com
 

Hory

Počasie na horách bude ako stvorené na letnú turistiku. Spočiatku bude pekne slnečno, neskôr sa môže tvoriť malá kopovitá oblačnosť, ale zrážky sa vyskytovať nebudú. V 1 500 m.n.m sa oteplí na 14 stupňov.

Bio

Počasie na horách sa nezmení. Bude tam ešte o pár stupňov teplejšie. Biopredpoveď na piatok bude na 1, teda budeme pod vplyvom len slabej záťaže.

Predpoveď na 4 dni

Aj cez víkend k nám bude pokračovať prílev teplého vzduchu od juhozápadu. To znamená, že v sobotu bude opäť pekne, jasno až poloobačno a teplo od 24 do 31 stupňov. Teplé a slnečné, prinajhoršom polooblačné počasie s poobedňajšími ojedinelými búrkami z tepla bude pokračovať aj v nedeľu, kedy sa teplota bude popoludní šplhať na 25 až 33 stupňov.

Juhozápadné prúdenie vyvrcholí v pondelok, kedy sa pri zväčšenej oblačnosti môžu vyskytnúť ojedinelé búrky z tepla a teplota sa vyšplhá na 27 až 34 stupňov.

V utorok nás čaká zmena v počasí, cez naše územie bude postupovať na východ studený front a to znamená, že bude oblačno až zamračené, rátajte aj s početnými prehánkami a búrkami, ktoré môžu byť miestami aj intenzívne. Okrem toho, že bude veterno, tak sa nám aj ochladí: na západe a severe na 18 až 24, na východe vystúpi teplota ešte do 29 stupňov.


VIAC Z Domáce