18. 10. 2013 19:11 | HUMENNÉ, "copyright David LaChapelle, courtesy Fred Torres Collaborations"

Šimonko (†1) spadol do výťahovej šachty v nemocnici. Animácia tragédie

Výťah sa na 6. poschodi pohol aj keď boli dvere otvorené.

Chlapec padol do vytahovej sachty
Chlapec padol do vytahovej sachty Foto: TV Markíza

Iba 18-mesačný chlapček tragicky zahynul po páde do výťahovej šachty. Neštastie sa stalo v humenskej poliklinike. Výťah sa na 6. poschodi pohol aj keď boli dvere otvorené. Nešťastným rodičom malý Šimon pritom vypadol z kočika.

 

Rodičia s malým dieťaťom práve vystupovali z výťahu na 6. poschodí humenskej polikliniky, keď sa v tom kabína dala nečakane do pohybu.

Chýba vám pár EUR pred výplatou? Požičajte si až 200 € bez zbytočných otázok. Klikajte tu.

Traja dospelí z výťahu, ktorý stúpal smerom hore stihli včas vyskočiť, otcovi malého Šimona sa ale kočík s chlapčekom podarilo z kabínky vybrať až na poslednú chvíľu. No prevrátil sa a nepripútané dieťa z neho vypadlo priamo do odkrytej šachty.

Rodičia privolali záchranárov i hasičov, no tí už našli len dieťa nehybne ležať v kaluži krvi na prízemí pod kabínou, ktorá sa medzitým spustila dole.

Pozrite si animáciu tragédie v priloženom videu.
Pozrite si animáciu tragédie v priloženom videu. Foto: TV Markíza
 

Chlapček ešte dýchal, v kritickom stave ho preto rýchlo previezli do susednej nemocnice, kde ho museli hneď operovať. Aj napriek snahe lekárov sa už chlapčeka nepodarilo zachrániť.

Polícia prípad vyšetruje ako všeobecné ohrozenie. Prečo sa výťah pohol pri otvorených dverách zisťujú experti, no pacienti i zamestnanci polikliniky zhodne tvrdia, že táto tragédia bola len otázkou času.

Policajti okamžite všetky výťahy v budove zablokovali. Kým nezistia príčiny tragédie, budú pacienti v 8. poschodovej poliklinike odkázaní len na schody.
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce