21. 10. 2013 19:43 | ŽILINA, TV Markíza

V Žiline majú problém s prostitútkami. V "akcii" ich môžu vidieť aj deti

Pristihli sme ich aj my.

prostitútky v Žiline
prostitútky v Žiline Foto: TV Markíza

Zlatá baňa pre prostitútky. Tak by sa dal nazvať výjazd zo Žiliny na Kysuce. Z roka na rok tu popri ceste služby ponúka stále viac žien a dokonca aj jeden transvestita. Niektorí obyvatelia z neďalekej mestskej časti sú pobúrení a hľadajú spôsoby, ako ich dostať preč.

 

Prvé, čo vás na jednom z hlavných vstupov do Žiliny smerom z Kysúc privíta, sú radodajné ženy v minisukniach. Pofajčievajú pri ceste a čakajú na klientov. Štyridsaťročná Beáta sa s nami dala do reči. Dozvedeli sme sa, že bežne ich je tu aj desať. Biznis je vraj dobrý.

O klientov núdzu nemajú. Prekvapila nás. Väčšinou sú to vraj chlapi z okolitých miest. Jeden z nich sa nechal obslúžiť aj počas našej prítomnosti. Miesto, kde sa chlapi oddávajú sexuálnym radovánkam je dobre ukryté za stromami.

Cesta, kde ženy postávajú, je zároveň vstupnom bránou do mestskej časti Brodno. Niektorí obyvatelia sú pobúrení. Prostitútky tu nechcú.

Chýba vám pár EUR pred výplatou? Požičajte si až 200 € bez zbytočných otázok. Klikajte tu

Svedkami nemravností môžu byť vraj aj deti, ktoré sa tam v lete chodia kúpať na rieku. "To nie je pravda - pretože sme tiež matky, tak určite by sme sa ti nevystavovali polonahí, aby to videli deti," hovorí prostitútka Beáta.

prostitútky v Žiline
Foto: TV Markíza
 

V kríkoch sa povaľujú použité kondómy, fľaše a obaly z jedla. Ženy tvrdia, že neporiadok tu nafingovali ľudia z obce. Lebo sa ich chcú zbaviť. Ony majú svoj smetný kôš.

A riešenie problému? Žiadne. Prostitúcia u nás zakázaná nie je. Polícia môže zakročiť, len ak by ženy páchali iný trestný čin. A ruky má zviazané aj mesto. Môže tak dohliadať len na čistotu. Tvrdí, že sem preto pravidelne posielajú hliadku mestskej polície.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce