10. 11. 2013 11:41 | BRATISLAVA, TASR

Potvrdené! Tri kraje už majú nových šéfov

V ďalších piatich krajoch si voliči hlasovanie zopakujú 23. novembra.

baska_jaroslav
baska_jaroslav

V prvom kole regionálnych volieb spoznali nového predsedu len tri z ôsmich samosprávnych krajov. V ďalších piatich krajoch si voliči hlasovanie zopakujú 23. novembra. V sobotňajšej (9. 11.) voľbe predsedov dominovali kandidáti Smeru-SD. Účasť bola 20,11 percent. Vyplýva to z oficiálnych volebných výsledkov, ktoré dnes zverejnila Ústredná volebná komisia (ÚVK).

Traja župani

Staronovými predsedami sa stali Juraj Blanár (Smer-SD, SZ, SNS, 54,01 %), ktorý naďalej povedie Žilinský kraj (ŽSK) Nového šéfa má Trenčiansky kraj (TSK), s 53,45 percentami tam zvíťazil Jaroslav Baška (Smer-SD). a Peter Chudík (Smer-SD, SModS, Náš kraj, 53,78 %), ktorý zostáva na čele Prešovského kraja.

Druhé kolo

Volebný súboj si zopakuje Bratislavský kraj (BSK), stretnú sa v ňom súčasný šéf Pavol Frešo (SDKÚ-DS, KDH, Most-Híd, SaS, SMK, OKS a SZ, 48,38 %) a Monika Flašíková-Beňová (Smer-SD, 24,10 %). V Trnavskom kraji (TTSK) si zmerajú sily súčasný predseda Tibor Mikuš (NEKA, 40,04 %) a šéf SMK József Berényi (SMK, OKS, 18,33 %).

K urnám prídu znova voliči aj v Banskobystrickom kraji (BBSK), kde sa v súboji stretne aktuálny predseda Vladimír Maňka (Smer-SD, SZ, HZD, ĽS-HZDS, SModS, SMK, KDH, 49,47 %) a Marián Kotleba (ĽS-NS, 21,30 %).

Druhé kolo čaká tiež Nitriansky kraj (NSK), proti súčasnému predsedovi Milanovi Belicovi (Smer-SD, 46,87 %) sa postaví Tomáš Galbavý (SDKÚ-DS, Most-Híd, SMK, SaS, OKS, NOVA, 37,34 %). Nového predsedu nemá zatiaľ ani Košický kraj (KSK). V druhom kole budú súperiť aktuálny šéf Zdenko Trebuľa (Smer-SD, Most-Híd, SMK, 48,57 %) a Rudolf Bauer (KDS, 24,53 %).

Nového šéfa má Trenčiansky kraj (TSK), s 53,45 percentami tam zvíťazil Jaroslav Baška (Smer-SD).
Nového šéfa má Trenčiansky kraj (TSK), s 53,45 percentami tam zvíťazil Jaroslav Baška (Smer-SD).
 

V Žilinskom kraji zvíťazil Juraj Blanár.
V Žilinskom kraji zvíťazil Juraj Blanár. Foto: SITA
 

Prešovský kraj povedie Peter Chudík.
Prešovský kraj povedie Peter Chudík. Foto: TASR
 

 


VIAC Z Domáce