09. 01. 2014 19:05 | BRATISLAVA/Viktor Serebryakov

Kotlebu prijali v Prezidentskom paláci. Nechýbali úsmevy a spoločné foto

Gašparovič mu vytkol jeho postoj k SNP.

Predsedovia VÚC u prezidenta Gašparoviča
Predsedovia VÚC u prezidenta Gašparoviča Foto: TASR

Len pred pár mesiacmi bol pre nich extrémista, dnes si s ním podávajú ruky. Nového banskobystrického župana Mariána Kotlebu po prvý raz oficiálne prijali v Prezidentskom paláci. Nechýbali úsmevy, podávanie rúk a spoločná fotografia.

Zebrovaný Hummer nahradil starší bavorák. Bez kravaty, s hrubými podrážkami v sprievode muža so straníckou symbolikou. Malý zmätok nastál až pri zoraďovaní županov. Potom ich prezident Ivan Gašparovič pozval na „debatu".

Predsedovia VÚC u prezidenta Gašparoviča
Predsedovia VÚC u prezidenta Gašparoviča Foto: TASR
 

Ešte pred pár mesiacmi ale návšteva Kotlebu v Prezidentskom paláci vyzerala celkom inak. Zatkli ho a naložili do policajného aut. Na otázku, či sa zmenil odpovedal: „Ako som sa mal zmeniť? Ja som ten istý Kotleba ako som bol, ako budem na vždy."

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.

Hovorca prezidenta Marek Trubač nám na kameru reprodukoval to, čo prezident povedal šéfovi banskobystrického VÚC: „Pri diskusii pánovi Kotlebovi vytkol predovšetkým jeho odmietanie, alebo popieranie významu SNP."

"Ja som povedal, že z úcty k jeho funkcii mu nebudem oponovať," ohodnotil debatu pred novinármi Kotleba. A aký má na SNP názor? Podľa neho povstanie „znamenalo koniec našej prvej vlastnej štátnosti".

Po červenom koberci v Bratislave zrejme nekráčal naposledy. Stretnutia so županmi pravidelne absolvuje aj premiér. Sociológ z agentúry Focus Martin Slosiarik je presvedčený, že takéto stretnutia mu môžu určite pomáhať v raste preferencií. „ Aj naše prieskumy vlastne potvrdzujú náraz Ľudovej strany Naše Slovensko," dodal.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce