07. 04. 2014 06:00 | BRATISLAVA/ PR článok

Na uzdravenie rodinného rozpočtu nepotrebujete školu

O možnosti konsolidovať svoju pôžičku ste už určite počuli.

OPR_TVnoviny.sk.jpg
OPR_TVnoviny.sk.jpg

Presahujú nevyhnutné mesačné výdavky vaše príjmy? Možno je na čase ozdraviť rodinný rozpočet. Riešením môže byť prehodnotenie súčasných úverov. Nepotrebujete žiadnu školu, jednoduché lekcie vám dáme aj my.

OPR_TVnoviny.sk.jpg
OPR_TVnoviny.sk.jpg
 

Základná abeceda

O možnosti konsolidovať svoju pôžičku ste už určite počuli, zopakovať si však základnú poučku nikdy neuškodí. Pomocou refinancovania si prenesiete starý úver do novej banky, ktorá vám ponúkne lepšie podmienky pri jeho splácaní. V praxi to znamená, že banka vám poskytne novú pôžičku, ktorou splatíte svoj starý úver, s lepším úrokom. Takýto postup je možný aj vďaka neustále sa meniacim podmienkam na bankovom trhu, pretože úver, ktorý ste si vzali v minulosti, nemusí byť už dnes byť výhodný.

Jednoduchá matematika

Ak sa rozhodnete pre refinancovanie, číslo, ktoré vás pravdepodobne bude zaujímať najviac, je výška mesačnej splátky na novej pôžičke, resp. výška úroku, ktorý dostanete. Tieto údaje však nemusia hneď znamenať, že klient na svojej pôžičke ušetrí. Dôležitejším kritériom je RPMN - ročná percentuálna miera nákladov.

Toto číslo je smerodajné a určuje celkové náklady spojené s úverom. Znížiť RPMN sa vám podarí napríklad vtedy, ak si vezmete pôžičku v banke, ktorá si za jej vybavenie neúčtuje žiadne poplatky. Skúsiť môžete napríklad internetové banky, ktoré množstvo klasických poplatkov klientom neúčtujú.

Z telesnej výchovy ste ospravedlnení

Ozdraviť rozpočet môže byť namáhavé hlavne z dôvodu, že väčšinou musíte „pobehať" množstvo bánk, získať potrebné tlačivá či vystáť množstvo času na pobočkách. Ak preferujete pohodlnejší spôsob, refinancovanie si môžete vybaviť aj prostredníctvom internetu. V online banke Zuno napríklad pri vybavovaní nemusíte nikam ísť, stačí pár minút na vyplnenie online žiadosti a banka sa o všetko ostatné postará.

A sú tu prázdniny

Na škole väčšina z nás mala najradšej prázdniny a vedia to aj v Zuno, pretože ponúkajú možnosť ako si od splátok oddýchnuť. Klienti si môžu vybrať jeden mesiac splátkových prázdnin, počas ktorých nemusia refinancovanie splácať.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce