19. 04. 2014 19:00 | ŽILINA/TV Markíza

Prišiel o prsty, no aj napriek tomu vyrobil drevený oltár. Úplne zadarmo

Má veľké srdce a šikovné ruky.

19 ZA Rezbar bez prstov.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
19 ZA Rezbar bez prstov.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
Prišiel o prsty, no zostalo mu obrovské srdce. Rezbár zo Stránskeho pri Žiline vyrobil do kaplnky, ktorá sa týči nad zatopenou dedinou Mojšova Lúčka, drevený oltár. A to úplne zadarmo. Tvrdí, že všetku pomoc, ktorú nezištne podáme, niekoľkonásobne sa nám vráti spať.

Jeden z obyvateľov Mojšovej Lúčky sa sa rozhodol, že kaplnke vráti dôstojnosť. Vždy sníval o tom, že bude mať oltár, a tak začal hľadať niekoho, kto by ho vyrobil. Dal si inzerát do novín. Ozvali sa mu viacerí.

Rezbár Ursík
Rezbár Ursík
 

Inzerát zaujal aj pána Ursíka. Oltár začal vyrábať vo svojej dielničke. Práce mu trvali takmer dva týždne a verte neverte, nevypýtal si zaň ani cent.

Vyučil sa za stolára, rezbárstvu sa začal venovať neskôr. Väčšinou vykresáva sošky s náboženskými motívmi. K problémom s chrbticou, silnej cukrovke a dvom infarktom sa mu pred tromi rokmi pritrafil ešte úraz. Prišiel o prsy na pravej ruke.

Rok nemohol vôbec pracovať. Tak ako všetko ostatné aj dláto sa učil držať v ruke odznova.

Oltár, ktorý zmajstroval Pán Ursík, však nie obyčajný. Ukrýva v sebe Boží hrob. Počas veľkonočných sviatkov bude otvorený a ľudia sa budú môcť pri ňom pomodliť.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu

 


VIAC Z Domáce