20. 05. 2014 09:34 | BRATISLAVA/TASR

Procházka to pravici natrel, strany na hranici zvoliteľnosti

Víťaz je jasný, aj keď Smer-SD stratil.

Radoslav Prochazka, volby, prezident.jpg
Radoslav Prochazka, volby, prezident.jpg Foto: SITA

Novozaložená strana Radoslava Procházku Sieť je v najnovšom volebnom prieskume agentúry Focus na čele pravicových strán. Volilo by ju 13,3 percenta rozhodnutých voličov.

Víťazom parlamentných volieb by sa podľa neho stala strana Smer-SD so ziskom 34,6 percenta. S miernym odstupom za stranou Sieť by na treťom mieste skončilo KDH (9,9 percenta).

Do parlamentu by sa podľa prieskumu dostali ešte štyri strany, ktoré len tesne prekonali potrebnú päťpercentnú hranicu: OĽaNO (5,3 percenta), SDKÚ-DS (5,3 percenta), Most-Híd (5,1 percenta) a SMK (5,0 percenta).

Pred bránami NR SR, naopak, tesne zostala strana NOVA (4,9 percenta). Za ňou nasledujú SNS (4,3 percenta), SaS (4,1 percenta), ĽS Naše Slovensko (3,0 percenta, KSS (1,6 percenta) a 99% - občiansky hlas (1,0 percenta).

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Zvyšné politické strany získali v prieskume menej ako jedno percento: Národ a spravodlivosť (0,9 percenta), Strana zelených (0,8 percenta), Zmena zdola - Demokratická únia Slovenska (0,4 percenta) a iné strany dokopy 0,5 percenta.

Novozaloženú stranu Sieť agentúra v prieskume na karte uviedla ako „Sieť (strana R. Procházku)". Výberová vzorka 1037 respondentov odpovedala na otázku "Predstavte si, že by sa parlamentné voľby konali tento víkend a kandidovali by nasledujúce politické strany. Ktorej strane by ste dali svoj hlas?". Focus prieskum realizoval v dňoch od 6. do 13. mája.

Voliť by išlo podľa prieskumu 68,8 percenta respondentov, 18,7 percenta by voliť nešlo a 12,7 percenta odpovedalo „neviem", respektíve „nechcem odpovedať".

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce