01. 07. 2014 15:42 | BRATISLAVA/TASR

Oficiálny portrét prezidenta Kisku je hotový. Čo na neho hovorí psychologička?

Fotograf TASR Neubauer urobil takéto portréty všetkých doterajších prezidentov.

Fotoreportér TASR Pavel Neubauer (v popredí) počas fotenia oficiálného portrétu prezidenta Andreja Kisku.
Fotoreportér TASR Pavel Neubauer (v popredí) počas fotenia oficiálného portrétu prezidenta Andreja Kisku. Foto: TASR

Prezident SR Andrej Kiska už vie, ako vyzerá jeho oficiálny portrét. Dnes mu dva zarámované kusy priniesli priamo do jeho kancelárie predstavitelia TASR.

Fotoreportér TASR Pavel Neubauer dáva inštrukcie prezidentovi Andrejovi Kiskovi pri fotení.
Fotoreportér TASR Pavel Neubauer dáva inštrukcie prezidentovi Andrejovi Kiskovi pri fotení. Foto: TASR
 

Fotografovanie absolvoval v priestoroch TASR 25. júna, pod taktovkou dlhoročného fotografa agentúry Pavla Neubauera. "Sľúbili ste mi, že budem mať modré oči a veľa vlasov," zažartoval prezident po tom, ako uvidel svoj portrét. S výsledkom bol spokojný, aj keď ako mužovi sa mu ťažko hodnotilo seba samého. "Verím skôr ženskému pohľadu, tak dúfam, že pri výbere viacerých fotiek sa podieľali aj dámy a že vybrali najlepšie, čo sa dalo," komentoval Kiska.

Generálny riaditeľ TASR Jaroslav Rezník ozrejmil, že psychologička zhodnotila, že na portréte z hlavy štátu vyžaruje silná charizma, ale súčasne ľudskosť a láskavosť. Prezident je rád, že sa vybrala taká fotografia, na ktorej sa usmieva. "Úsmev je súčasť môjho života a ten obraz bude vyžarovať, že mám rád ľudí," poznamenal.

Fotoreportér TASR Pavel Neubauer (v popredí) počas fotenia oficiálného portrétu prezidenta Andreja Kisku.
Fotoreportér TASR Pavel Neubauer (v popredí) počas fotenia oficiálného portrétu prezidenta Andreja Kisku. Foto: TASR
 

Autorovi portrétu prezident na jednu fotografiu dnes napísal venovanie. Neubauer priblížil, že finálna snímka sa vyberala asi z 80 kusov, postupne sa výber znížil asi na 15 a z nich sa potom kolektívne, v zastúpení mužov aj žien, vybrala tá konečná.

Neubauer fotografoval na oficiálny portrét všetkých predchádzajúcich prezidentov - Michala Kováča, Rudolfa Schustera a Ivana Gašparoviča.

Podľa generálneho riaditeľa TASR to dokazuje vysokú úroveň fotografov, ktorých má agentúra vo svojich službách. "Je to pre nás česť, pretože fotiť prezidentov je prestíž. Palo Neubauer aj tentoraz predviedol mimoriadne dobrú a profesionálnu robotu," podčiarkol.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce