04. 07. 2014 11:22 | BRATISLAVA/SITA

Ako funguje predaj pervitínu na Slovensku?

Takto vyzerá štruktúra dílerov drog.

Drogy - ilustračné foto
Drogy - ilustračné foto Foto: Shutterstock.com

Policajti národnej kriminálnej agentúry zakročili proti organizovanej skupine drogových dílerov v Seredi a okolí, informovala hovorkyňa policajného prezídia Andrea Dobiášová.

Zlikvidovali skupinu zo západoslovenského regiónu

Policajti zlikvidovali väčšiu sieť distributérov pervitínu na území západoslovenského regiónu a zabránili predaju viac ako 8 000 dávok drogy, pričom sa im podarilo zaistiť aj výnos z tohto nákupu vo výške 46 tisíc eur. Podľa Dobiášovej vyšetrovateľ NaKA obvinil sedem mužov a tri ženy z drogového trestného činu, za čo im hrozia tresty odňatia slobody podľa závažnosti skutku od 15 do 20 rokov. Zároveň bol na podnet vyšetrovateľa podaný návrh na ich vzatie do väzby 

Krycí názov FEŠIAK

Policajti vykonali policajnú akciu pod krycím názvom FEŠIAK. Pri nej zadržali členov skupiny, ktorí na území Bratislavského, Trnavského a Nitrianskeho kraja obchodovali s omamnými a psychotropnými látkami, konkrétne s metamfetamínom a marihuanou. 

Díleri predávali pervitín aj marihuanu. Ilustračné foto.
Díleri predávali pervitín aj marihuanu. Ilustračné foto. Foto: Shutterstock.com
 

Obvinené osoby ako členovia organizovanej skupiny od presne nezisteného obdobia, najmenej však od začiatku roka 2013 až doposiaľ nedovolene zadovažovali, prechovávali a následne distribuovali omamné a psychotropné látky, pričom zisk si delili podľa postavenia v skupine. 

Hlavný dodávateľ a organizátor

Eugen K. (51 r.) pôsobil ako hlavný dodávateľ omamných látok Ľubomírovi T. (31 r.) a Martinovi V. (34 r.). Ľubomír T. ako hlavný organizátor podľa polície riadil celý obchod tak, že po zabezpečení omamných a psychotropných látok od Eugena K. ich triedil, balil a vážil a organizoval ďalšie osoby, ktoré boli vyššími dílermi a s jeho vedomím zabezpečovali distribúciu. Milan K. (31 r.) ako najbližší spolupracovník Ľubomíra T. spravoval sklady s drogami, ďalej ich distribuoval nižším dílerom a preberal od nich zisk, ktorý znížený o príslušnú čiastku odovzdával Ľubomírovi 

Vyšší díleri a nižší díleri

Martin V. podľa obvinenia sprevádzal Ľubomíra T. pri nákupoch omamných a psychotropných látok od Eugena K. a spolupracoval pri prechovávaní a distribúcii drog. Pri manipulácii s týmito látkami využíval a riadil svoju družku Andreu M. (18 r.). Peter Š. (31 r.), Romana B. (24 r.) a Klaudia B. (23 r.) pôsobili v skupine ako vyšší díleri a Patrik Č. (41 r.) a Vladimír B. (32 r.) ako pravidelní odberatelia a nižší díleri.

V rámci policajnej akcie vykonali šesť domových prehliadok, prehliadku jedného nebytového priestoru a desať prehliadok motorových vozidiel. Počas prehliadok zaistili metamfetamín v objeme približne 0,6 kg, čo predstavuje približne 8 000 jednorazových dávok a deväť gramov marihuany, čo predstavuje približne 30 jednorazových dávok.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce