18. 07. 2014 18:00 | BRATISLAVA/Jarmila Kováčová

Deti majú "tretie oko". Na vlastné oči sme ich vyskúšali

To, čo uvidíte vám možno vyrazí dych.

Dieť číta so zakrytými očami
Dieť číta so zakrytými očami Foto: TV Markíza,

Nasledujúcou reportážou z relácie Reflex vám zrejme vyrazíme dych. Predstavíme vám mamu, ktorá nielen svojho syna naučila niečomu, čo nie je bežné... Na Slovensku je asi 50 detí, ktoré dokážu niečo nezvyčajné. Zároveň upozorňujeme, že v tejto reportáži sme nepoužili žiadne triky a všetko, čo uvidíte sa reálne stalo.

Deti, sú našou radosťou a potešením. Sme šťastní, ak sú zdravé. Viete si však predstaviť, že by Vaše dieťa videlo bez toho, aby malo otvorené oči? Že to nie je možné?

Celý tento nezvyčajný proces nazývame intuitívne videnie. Dieťa sa naučí prijímať informácie pomocou intuície. Harmonizuje sa teda jeho osobnosť. Hyperaktívne dieťa sa upokojí, naopak pasívne dieťa sa stáva aktívnejším. Unavujúce to vraj nie je a deti si tento proces rýchlo osvoja.

Uskutočnili sme preto pokus s vlastne vyrobenými okuliarmi. Úmyselne sme si vybrali plavecké okuliare, ktoré sú vzduchotesné a zároveň nezakrývajú deťom priezor alebo tzv. tretie oko.

Nastriekali sme ich niekoľkými vrstvami čierneho autolaku. Vidieť cez tieto okuliare je reálne nemožné. Deti hádali farby, či čísla alebo čítali.

V reportážach z Reflexu si pozrite ako to celé dopadlo.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce