04. 08. 2014 07:49 | SLOVENSKO/TASR

Takto to v noci vyzeralo v Bratislave. Búrky hrozia Slovensku aj dnes

S búrkami môžu byť spojené krátkodobé, ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny zrážok dosiahnuť 20 až 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 61 až 90 km/h.

Blesky nad Bratislavou.
Blesky nad Bratislavou. Foto: čitateľ Braňo Bielik

Búrky poriadne trápia Slovensko už niekoľko dní. Ako to vyzeralo včera v Bratislave, dokonale vystihujú fotografie nášho čitateľa Branislava Bielika. A vyzerá to tak, že inak tomu nebude ani dnes. SHMÚ totiž dnes ráno opäť vydal výstrahy pred búrkami.

Takmer na celom území Slovenska okrem štyroch okresov na krajnom východe (Snina, Humenné, Michalovce, Sobrance) platí dnes výstraha prvého stupňa pred búrkami. SHMÚ) ju vydal s platnosťou do 21. hodiny.

Blesky v Bratislave.
Blesky v Bratislave. Foto: čitateľ Braňo Bielik
 

SHMÚ očakáva ojedinele výskyt búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. S búrkami môžu byť spojené krátkodobé, ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny zrážok dosiahnuť 20 až 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 61 až 90 km/h.

Blesky nad Bratislavou.
Blesky nad Bratislavou. Foto: čitateľ Braňo Bielik
 

"Pri spomínaných búrkach je možný výrazný, prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov, ako stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov či podjazdov," informuje SHMÚ internetovej stránke.

Rovnaká celodenná výstraha pred búrkami pre celé územie SR okrem západného Slovenska platí aj na utorok (5.8.). Streda (6.8.) je zatiaľ bez výstrah.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce