24. 10. 2014 17:51 | BRATISLAVA/Tv Markíza

Obvinili policajta, ktorý v Bratislave tvrdo zasiahol proti ženám

Hrozí mu totiž väzenie na tri až osem rokov. Momentálne je zadržaný a vyšetrovateľ vyhodnocuje, ako bude postupovať ďalej.

19 Kalinak-policajt.transfer2web_jpg_bez_watermarku_1.jpg
19 Kalinak-policajt.transfer2web_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Bratislavský policajt Ľuboš Tiefenbach je Slovensku známy zo zverejneného videozáznamu, kde nasadzuje putá žene po obyčajnej cestnej kontrole. Teraz však putá nasadia jemu. Obvinili ho zo zneužívania právomocí verejného činiteľa.

 

„Počas služobnej činnosti mal na vodičku kričať, vulgárne sa voči nej vyjadrovať a bezdôvodne vyhrocovať komunikáciu, pričom k poškodenej bezdôvodne pristúpil a kričiac na ňu sa priblížil tesne k jej tvári. Na čo medzi nimi došlo k drobnému kontaktu, keď ho ona reflexívne odtlačila zo svojej bezprostrednej blízkosti," uviedla Andrea Dobiášová, hovorkyňa Policajného zboru.

Obvinený mal podľa ženy využiť situáciu na neodôvodnené použitie donucovacích prostriedkov, a to hmatov a chvatov a potom mal dať pokyn svojmu kolegovi, aby jej nasadil putá.

Policajt sa pri cestnej kontrole previnil hneď voči viacerým zákonom.

„Putá mali nasadiť aj jej dcére a pod zámienkou zistenia totožnosti ich následne predviedli na obvodné oddelenie," dodala Dobiášová.

Video zo zadržania ženy zverejnil ako prvý portál čas.sk. Zásahu policajtov voči mladej žene podľa portálu predchádzal problém s nálepkou STK. Podľa videa jej policajti nasadili putá, čo si jej dcéra nahrala mobilným telefónom. Obe skončili na policajnej stanici. Dcéra preto, že nemala pri sebe občiansky preukaz, ale len doklad o jeho strate.

Policajtovi hrozí väzenie na tri až osem rokov. Momentálne je zadržaný a vyšetrovateľ vyhodnocuje, ako bude postupovať ďalej.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce