28. 11. 2014 19:00 | BRATISLAVA/TV MARKÍZA

V blízkosti rodinných domov pália policajti ostrými nábojmi. Kaliňák je prekvapený

Špeciálne policajné jednotky si zavarili na poriadny problém.

POLICAJTI FOTOweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
POLICAJTI FOTOweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Špeciálne policajné jednotky si zavarili na poriadny problém. Z nedostavanej nemocnice Rázsochy v hlavnom meste si totiž neváhali urobiť strelnicu. Elitných policajtov neodradilo ani to, že v jej blízkosti stoja rodinné domy. V areáli dokonca pália ostrou muníciou!

 

Informáciám, ktoré zistil náš redaktor Viktor Vincze, dnes nechcel veriť ani šéf rezortu vnútra Robert Kaliňák. Streda ráno, nemocnica Rázsochy. K betónovému skeletu prilieta vrtuľník ministerstva vnútra a v ňom posádka špičkových policajtov.

Stroj najprv zosadne, no po niekoľkých okružných preletoch zostane stáť vo vzduchu priamo pred budovou. Vtom okolím začnú svišťať výstrely. Podľa našich informácii malo komando strieľať priamo z vrtuľníka na terče rozmiestnené na budove.

Akciu mali dobre premyslenú. Strieľali tak, aby prípadné zvedavé oči okoloidúceho nevidelo ani policajtov, ani zbrane. Výstrely navyše maskoval hluk samotného vrtuľníka.

Naše zábery zatiaľ nič nedokazujú a zásahovka mohla trénovať napríklad so slepými nábojmi. Preto sme sa s kamerou nepozorovane dostali na najvyššie poschodie budovy a objavili tam množstvo dier po guľkách, rozbité okná, či dokonca zvyšky policajných terčov. Slepé náboje, ale niečo takéto nemôžu spôsobiť.

Policajná streľba prevŕtala jednu z nemocničných stien. A všade po zemi sme našli zdeformované projektily. Budova leží v bratislavskom Lamači a najbližší rodinný dom je od nej vzdialený len niečo cez 300 metrov. Podľa našich informácii komando strieľa so zbraňami, ktorých dostrel túto vzdialenosť ďaleko prevyšuje.

Podľa ministra vnútra Róberta Kaliňáka nie je možné, aby tam strieľali ostrými nábojmi. Odborník na zbrane však potvrdil, že ide o kúsky a fragmenty skutočného ostrého paliva. Názor šéfa však evidentne jeho podriadení nezdieľajú a len počas nášho pozorovania vypálili do budovy minimálne 50 rán.

Nikto netvrdí, že špeciálne jednotky by nemali trénovať s ostrou. Otázne je, či to musia robiť v priestoroch, ktoré susedia s obytnými domami. A na miestach do ktorých sa tak ako my dnes, dostane ktokoľvek.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce