11. 01. 2015 19:04 | BRATISLAVA/Ján Maloch

Gašparovičov syn vyhral! Môže dostavať nelegálnu vilu

Susedia využili ešte poslednú možnosť a proti rozhodnutiu ministerstva sa odvolali priamo k Počiatkovi.

Rozostavaná vila exprezidentovho syna Iva Gašparoviča.
Rozostavaná vila exprezidentovho syna Iva Gašparoviča. Foto: TV Markíza

Ivo Gašparovič ml. môže oslavovať. Hoci svoj luxusný dom v Bratislave údajne staval načierno, úrady mu ho nielenže nezbúrajú, ale dokonca mu dali zelenú. A to napriek tomu, že proti boli nielen susedia a mestská časť Staré Mesto, ale dokonca aj prokurátor.

Syn nášho exprezidenta Ivo Gašparovič sa rozhodol postaviť si rodinný dom v bratislavskom Starom Meste. Ako môžete vidieť nie je to žiadny skromný príbytok, a to pocítili aj jeho susedia.

Plot je väčší o 300, rozloha o 20 a výška o 30 percent

Stavba takýchto rozmerov tu nemá čo robiť, tvrdí od začiatku aj mestská časť Staré Mesto. Bol tam štátny stavebný dohľad, ktorý prerušil tú stavbu. No stavbu stavali naďalej v rozpore so stavebným povolením.

Napriek tomu Krajský stavebný úrad stavbu dodatočne povolil a vydal aj kolaudačné rozhodnutie s tým, že išlo len o drobné odchýlky. S tým nesúhlasil prokurátor, ktorý podal protest.

Prípad sa skončil napokon na ministerstve dopravy, ten pred pár týždňami rozhodol zamietnutím protestu prokurátora. A tak Gašparovič dostal zelenú.

Ivan Gašparovič ml. a jeho vila
Ivan Gašparovič ml. a jeho vila Foto: koláž TV Markíza
 

„Stavba spĺňa charakteristiku rodinného domu v zmysle stavebného zákona i príslušnej technickej normy, rodinný dom je v súlade s funkčným využitím i priestorovým usporiadaním podľa záväznej časti ÚPN-Z Kráľovské údolie - Bôrik," povedal Ivo Gašparovič ml.

Susedia využili ešte poslednú možnosť a proti rozhodnutiu ministerstva sa odvolali priamo k ministrovi dopravy Jánovi Počiatkovi. „Ľudia by sa mali brániť proti takémuto krikľavému bezpráviu," tvrdí obyvateľ ulice.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce