16. 01. 2015 19:00 | VYSOKÉ TATRY/ TV Markíza

Pozrite si, ako Andrej Kiska zvládol najťažší lyžiarsky svah

Jeho ochranka ho prosila len o jedno, aby im na svahu kamsi neutiekol.

prezident.jpg
prezident.jpg

"Skalnaté pleso nám môžu závidieť Rakúšania aj Francúzi. Taká skvelá lyžovačka je tu. Lyže, to je šport nás Tatrancov, keďže som rodený Popradčan, je to aj môj šport," hovorí Andrej Kiska. Prezident na svahu jazdil akoby s vetrom opreteky. Poctivo si vždy vystál frontu na vlek.

Dokonca prezradil, že z úradu na svah si nemohol odbehnúť len tak. "Je tu tak úžasne, že som si musel zobrať deň dovolenky a prísť sem," povedal prezident. Ale kto mu podpisuje dovolenku? "Podpisujem si ju sám. Musím všetkým oznámiť, že nebudem v práci a kde presne som, aby som bol v dosahu, či mailovom alebo telefonickom, keby sa niečo dialo," dodala hlava štátu.

Prezidenta aj na zjazdovke strážila ochranka a na všetkých dozeral profesionálny horský záchranár. "Vedia, čo robia. Zvládajú to na lyžiach, takže nebol problém. Ide mu to dobre," hovorí. 

Ide o prvého nášho prezidenta, ktorý si trúfol na túto čiernu zjazdovku. V minulosti ju zjazdili politici ako Migaš, Mikloš, Dzurinda. Tatry si obľúbil aj exprezident Gašparovič. Učil sa tu lyžovať aj súčasný ruský premiér Dmitrij Medvedev. 

 Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce