23. 02. 2015 19:12 | BANSKÁ BYSTRICA/ TV Markíza

Kotleba dohodil mladučkej manželke prácu na úrade

Najnovšie našla zamestnanie v regionálnej správe ciest, kde je jediným akcionárom samosprávny kraj.

Marian Kotleba a jeho manželka.
Marian Kotleba a jeho manželka. Foto: TV Markíza
Najprv dal prácu obom bratom, teraz našla zamestnanie v banskobystrickej vuckárskej firme aj jeho žena! Do regionálnej správy ciest nastúpila pred pár dňami čerstvá manželka banskobystrického župana.

V lete minulého roka sa Marián Kotleba oženil s devätnásťročnou Frederikou. Zobral ju so sebou na nedávne rokovanie s krajskými poslancami. Neskôr ho sprevádzala na slávnostnom spustení novej autobusovej linky. Najnovšie našla zamestnanie v regionálnej správe ciest, kde je jediným akcionárom samosprávny kraj.

 

Zhruba od polovice februára tu pracuje Frederika Kotlebová ako referentka pre oznamovanie protispoločenskej činnosti. Toto však slovenským firmám predpisuje nový zákon. "Zamestnanci veľakrát pociťujú strach predtým než oznámia nekalú činnosť, či je to podplácanie či podvody," hovorí Pavol Nechala z Transparency International.

Každá spoločnosť, ktorá má viac ako 50 zamestnancov, preto musí takúto úlohu niekomu prideliť. V tomto prípade bude Frederika Kotlebová podnety od zamestnancov zbierať a prešetrovať.  "Tento zákon ale nevyžaduje prijatie noveho zamestnanca, vytvorenie novej pozície, iba poverenie osoby, ktorá bude zodpovedná za túto agendu," hovorí Nechala.

Človek, ktorému sa zdôveríte s vážnymi podozreniami musí byť podľa odborníka dôveryhodný a skúsený. Oznámili by ste napríklad podozrenie o nekalej činnosti župana županovej manželke? "Mám za to, že v tomto prípade tieto podmienky nie sú splnené, lebo priamo poukazujú na rodinné prepojenie na predsedu," potvrdzuje Nechala.

Prečo župa túto funkciu pridelila práve manželke predsedu kraja a či prešla výberovým konaním, sme sa pýtali hovorcu. Na otázky ale neodpovedal s tým, že k téme zvolajú koncom týždňa tlačovú besedu. Priestor sme chceli dať aj novej pracovníčke.

V budove regionálnej správy ciest sme dnes Frederiku Kotlebovú hľadali dvakrát. Prvýkrát sme sa dozvedeli, že tu nie je a druhýkrát, že nám ju zavolať nemôžu.

Marián Kotleba v minulosti dal prácu obom svojim bratom. Marek vraj pôsobí ako vrátnik v budove úradu, Martin zas v regionálnej správe ciest.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce