13. 04. 2015 19:36 | BANSKÁ BYSTRICA/Martina Kašiarová

Údajný mafiánsky boss Borbély sa priznal, ale trest je nízky

Rozsudok je právoplatný a nedá sa voči nemu odvolať. Nik ho však komentovať nechcel.

František Borbély.
František Borbély. Foto: TV Markíza,

Údajného mafiánskeho bossa dnes odsúdili. Podnikateľ František Borbély sa priznal k založeniu zločineckej skupiny aj kšeftom s drogami. Dostal omnoho nižší trest, než aký mu pôvodne hrozil.

Kým jeho kumpánov pozatvárali a niektorých aj odsúdili, on bol celé roky ústraní. Až na jeseň minulého roka ho zatklo policajné komando. V jeho chate totiž objavili laboratórium na výrobu drog.

Súčasťou trestu pre je aj prepadnutie majetku v prospech štátu

Krátko na to predviedli pred sudcu špecializovaného trestného súdu v banskej bystrici. Ten rozhodol o väzbe. Vtedy si tvár dôsledne zakrýval kapucňou.

Dnes sa postavil pred senát toho istého súdu aby si vypočul rozsudok. Podporiť ho prišla aj manželka a sestra.

Františkovi Borbélymu pôvodne hrozilo až 15 rokov za mrežami. Potom, čo sa dohodol s prokurátorom, mu sudca odklepol nižší trest. "Špecializovaný trestný sud schválil dohodu o vine a treste medzi prokurátorom a obvinenými. Obžalovanému uložil trest v trvaní šesť rokov a osem mesiacov," vysvetlila hovorkyňa súdu Katarína Kudjaková.

Rozsudok je právoplatný a nedá sa voči nemu odvolať. Nik ho však komentovať nechcel. Podľa sudu sa mal podieľať na založení zločineckej skupiny. Časť zisku z drogových kšeftov mal posielať šéfovi sýkorovcov Róbertovi Lališovi. 

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce