27. 04. 2015 11:08 | BRATISLAVA/hnonline.sk, tvnoviny.sk, mm,

Fico potvrdil cestu do Moskvy, zastaví sa aj na Ukrajine

Deň predtým pôjde premiér do Poľska.

Robert Fico na Slavíne.
Robert Fico na Slavíne. Foto: TASR

Predseda vlády Robert Fico oficiálne potvrdil, že pocestuje do Moskvy na 70. výročie ukončenia II. svetovej vojny. Urobí si však zastávku aj na Ukrajine.

" Siedmeho mája sa bude konať podujatie v Poľsku (pripomienka ukončenia fašizmu) a tam pôjdem. V Liptovskom Mikuláši potom budú oslavy ukončenia vojny, 8. mája odletím do Kyjeva, kde budú oslavy. A na druhý deň sa zúčastním na kladení vencov v Moskve. Ak s tým niekto iný má problém, ja sa za to nehanbím. Toto je história," vysvetlil premiér na HN Clube .

Pri príležitosti 70. výročia ukončenia druhej svetovej vojny si pamiatku padlých vojakov uctím na Slovensku, v Poľsku,...

Posted by Robert Fico on 27. apríl 2015

Stretne sa so Zemanom

České médiá už pred pár týždňami informovali o Ficovej ceste do Moskvy v spojitosti s českým prezidentom Milošom Zemanom.

"Čas určený usporiadateľmi osláv na vojenskú prehliadku prezident využije po vzájomnej dohode na bilaterálne rokovanie so slovenským premiérom Robertom Ficom," uviedol hovorca českého prezidenta Jiří Ovčáček

 

Kiska ostane doma

Na rozdiel od premiéra sa do Moskvy nechystá prezident Andrej Kiska, ktorý si uctí pamiatku padlých vojakov doma na Slovensku.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce