29. 04. 2015 19:00 | BRATISLAVA/TV MARKÍZA

Južná cesta do Košíc vypadla z priorít. Posúva sa o desaťročia

Rýchlostnú cestu R2 pri Lučenci, Rimavskej Sobote a Rožňave chcela vláda začať stavať už o pár rokov.

19 Dialnice.Copy.01.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
19 Dialnice.Copy.01.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Dnes to oficiálne priznal minister dopravy. Televízia Markíza len pred pár dňami upozornila, že začiatok stavby južných úsekov R-Dvojky sa potichu posunul o celé desaťročia.

Rýchlostnú cestu R2 pri Lučenci, Rimavskej Sobote a Rožňave chcela vláda začať stavať už o pár rokov. Chcela, ale už nechce. V kalendári teraz svietia roky 2027 až 2040. Minister dopravy Ján Počiatek si za tým stojí.

 

Práve peniaze označil minister za hlavný dôvod posunutia termínov o celú jednu generáciu. Termíny posunuté o celé desaťročia nemusia byť konečné. Podľa ministra je na vládach, ktoré prídu po tej súčasnej, aby južnú autostrádu medzi priority vrátili.

Nový kalendár výstavby úsekov R2-ky vyvolal rozčarovanie medzi starostami. Od rýchlostnej cesty si sľubovali, že sa ich mestá ocitnú na investičnej mape. Rýchlostná cesta z Trenčína cez Zvolen južným ťahom do Košíc sa stavia už 12 rokov.

Motoristom, ale slúži stále len prvých 24 kilometrov, aj to len v polovičnom profile. Drvivá väčšina z 312-tich kilometrov celej rýchlostnej cesty zostáva stále na papieri.


VIAC Z Domáce