Live
Sledujte NAŽIVO: Milan Lučanský spáchal samovraždu, potvrdila to kontrolná komisia
Sledujte tu
04. 05. 2015 19:30 | KOŠICE/TV Markíza

Bilbord strany VZDOR rozpútal vášne v Košiciach

Je na ňom Lenin s jedným zo svojich výrokov. Aktivisti už podali na stranu trestné oznámenie pre podozrenie z potláčania práv a slobôd.

19_bilboardweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
19_bilboardweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Na plagáte kontroverzného bilboardu v Košiciach je zobrazený Lenin s jedným zo svojich výrokov. Aktivisti už podali aj trestné oznámenie. Politici stojaci za kampaňou sa ale bránia. Billboard strany Vzdor osadili paradoxne na sídlisku Košického vládneho programu.

"U nás sme veľmi málo citliví na túto ideológiu. Keby tu bol bilboard s citátom Adolfa Hitlera, tak na to by boli všetci citliví," tvrdí aktivista Ladislav Rovinský.

Predseda strany Vzdor Ivan Gaľa si myslí svoje: "Tento motív sme zvolili preto, lebo myšlienky V.I. Lenina sú dnes aktuálne viac ako kedykoľvek v minulosti."

Aktivista podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre podozrenie z potláčania práv a slobôd. Politická strana, ktorá si billboard objednala si ale za svojim rozhodnutím stojí. Argumentuje slobodou prejavu a ochotná je niesť aj následky. "My bojujeme proti takýmto poriadkom, bojujeme za to, aby bohatstvo patrilo pracujúcim, ktorý ho vytvárajú. Ak toto niekto považuje za potláčanie práv a slobôd tak nech," tvrdí tajomník spomínanej strany Ivan Gaľa.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce