09. 06. 2015 10:50 | BRATISLAVA/TV Markíza, tvnoviny.sk, mm, TASR - aktualizované

Vazil Hudák bude novým ministrom hospodárstva

Do ministerského kresla by mal zasadnúť do 10 dní.

Vazil Hudák
Vazil Hudák Foto: youtube.com/IIEA

Hádanka, kto sa stane novým ministrom hospodárstva je rozlúštená. Stane sa ním terajší štátny tajomník Vazil Hudák. V ceste do ministerského kresla mu bránia už len formálne záležitosti.

Vazil Hudák bol od začiatku najväčším favoritom na uvoľnený post po Pavlovi Pavlisovi. Mal však aj ďalšiu lukratívnu ponuku zo zahraničia, ktorú však odmietol.

„Život prináša situácie, kedy sa človek musí rozhodnúť. Tu je to rozhodovanie medzi niečím, čo by bolo výhodnejšie pre mňa, finančne a tak ďalej , a niečím, čo by bolo dobré pre Slovensko," povedal Hudák.

Teraz nasleduje len formálna procedúra, ktorá zahŕňa aj vymenovanie prezidentom Andrejom Kiskom. Na otázku, kedy by sa mohol stať ministrom odpovedal stručne. „Myslím si, že je to otázka týždňa až 10 dní."

 

Priority

Súčasný štátny tajomník rezortu hospodárstva Vazil Hudák už vie, aké by boli jeho priority, ak by sa stal novým ministrom hospodárstva. Ako dnes uviedol pre TASR, chcel by napríklad zlepšiť podnikateľské prostredie na Slovensku, či "dotiahnuť" rokovania s potenciálnymi zahraničnými investormi. "Vzhľadom na to, že ide o krátke obdobie, teda do volieb, priority sa budú odvíjať od toho, čo je kľúčové pre Slovensko a Ministerstvo hospodárstva SR," priblížil Hudák.

Podľa neho je potrebné "dotiahnuť" rozpracované potenciálne investície, ktoré by mohli prísť na Slovensko. "Ďalšou otázkou je energetika, najmä negociácie s Enelom a budúcnosť Slovenských elektrární, vôbec nastavenie energetického mixu pre Slovensko, a potom je tu aj otázka podnikateľského prostredia na Slovensku," doplnil Hudák s tým, že jeho snahou by bolo určite ho zlepšiť tak, aby sa podnikatelia cítili komfortne.

"Ako štvrtý bod by som dal prípravu na predsedníctvo Európskej únie. To nás čaká budúci rok, hneď po voľbách a je dôležité, aby celý rezort bol pripravený na túto dôležitú úlohu," doplnil súčasný štátny tajomník.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce