23. 06. 2015 19:20 | BRATISLAVA/ TV Markíza

Harabin vs. Kaliňák: Inšpekcia ministerstva vnútra je nelegálna

Toto rozhodnutie senátu Štefana Harabina teraz znamená, že všetci, ktorí sa dostali za mreže vďaka vyšetrovaniu inšpekcie ministerstva vnútra, sa tak teraz môžu dostať na slobodu.

Predseda senátu Najvyššieho súdu Štefan Harabin.
Predseda senátu Najvyššieho súdu Štefan Harabin. Foto: TV Markíza,

Ministerstvo vnútra má poriadny problém. Najvyšší súd rozhodol, že inšpekcia, ktorá chytá čierne ovce v radoch polície je nezákonným orgánom. Znamená to, že všetci, ktorých kedy dostala do väzenia sa tak môžu teraz dostať na slobodu. A pod kontroverzným rozsudkom je opäť podpísaný Štefan Harabin.

Brutalita bratislavského policajta Tiefenbacha či odporná zábavka mužov zákona z Košíc.

 

Všetci sa postavili pred súd vďaka vyšetrovaniu Inšpekcie ministerstva vnútra. V najnovšom rozsudku však senát Štefana Harabina píše, že tento orgán na vyšetrovanie nemá právo.

„My sme rozhodli, že to je nezákonné. Veď predsa nemôžeme akceptovať nezákonný orgán," tvrdí predseda senátu Najvyššieho súdu Štefan Harabin.

Zodpovedným je vraj Robert Kaliňák. Ten v roku 2007 presunul inšpekciu z polície na ministerstvo vnútra. Podľa Harabina však smie ľudí vyšetrovať len policajný zbor a nie ministerstvo riadené politikom.

„Keď tak robili ministri vnútra, konali absolútne svojvoľne a v rozpore so zákonom," vysvetľuje Harabin.

Toto rozhodnutie senátu Štefana Harabina teraz znamená, že všetci, ktorí sa dostali za mreže vďaka vyšetrovaniu inšpekcie ministerstva vnútra, sa tak teraz môžu dostať na slobodu.

„Je to absolútne nezákonný rozsudok," myslí si minister vnútra Robert Kaliňák (SMER-SD)

Robert Kaliňák akékoľvek pochybenie odmieta a Štefanovi Harabinovi pripomína, že polícia nie je žiadna firma.

„Všetci policajti sú policajný zborom. Policajný zbor nie je právnická osoba, nie je to firma, ktorá má IČO. Jednoducho všetci vyšetrovatelia sú vyšetrovatelia Policajného zboru, či sú privelení na inšpekcii alebo na dopravnej polícii alebo NAKE," bráni sa Kaliňák.

„Toto nech si vyrieši doma. Toto nech si vyrieši doma," odkazuje ministrovi Harabin.

„Ak si chce nájsť podobu, ako chrániť zločincov, tak ste ju práve našli," vracia úder šéf rezortu vnútra.

„Pán Kaliňák je povinný rešpektovať rozhodnutie najvyššieho súdu," dodáva predseda senátu Najvyššieho súdu.

Je to pritom už druhé kontroverzné rozhodnutie za posledné týždne. Veľkokrtíšsky sudca podľa Harabina odsúdil stovky ľudí nezákonne, lebo v Česku nafúkal za volantom, a tak sudcom ani nemal byť.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce