06. 07. 2015 19:39 | BYTČA/TV Markíza

Riskujú životy, aby sa dostali na ihrisko. Obyvatelia zato vinia železnice

Keď sa chcú dostať na ihrisko, musia ísť dvadsať kilometrovou zachádzkou.

Chodci si skracujú cestu cez koľajnice
Chodci si skracujú cestu cez koľajnice Foto: TV Markíza,
Ihrisko v Hrabovom pri Bytči, využívali obyvatelia dlhé desaťročia takmer na všetko. Od hasičov, futbalistov až po stretnutia dôchodcov. Modernizácia železničnej trate im ale prístup na ihrisko odrezala. Keď sa chcú na ihrisko dostať teraz, čaká ich dvadsať kilometrová zachádzka.

O modernizácií koľají vedeli ľudia dávno, no o tom že im zrušia cestu cez koľaje, ktorá viedla na ihrisko, o tom vraj netušili. Keď sa budovala diaľnica, s cestou nebol žiaden problém.

„Prišli železnice, nevieme z akého dôvodu, jednoducho nás odrezali. Zabili zatiaľ šport, zabili všetky kultúrne podujatia, ktoré sú pre našu mestskú časť Hrabové jediným kultúrnym vyžitím," hovorí obyvateľ obce.

Starší hasiči začali trénovať inde, deti riskujú svoje životy, aby sa dostali skratkou na ihrisko. Obyvateľov zaujíma najmä to, kedy a či vôbec bude nadjazd dokončený. „Bude nahradené za cestný nadjazd, ktorý je momentálne vo výstavbe a bude dokončený v oktobri 2015," tvrdí hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky, Martina Pavliková.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce