25. 07. 2015 12:02 | GAJARY/TASR

Mladík (19) nechal po nehode ťažko zranených spolujazdcov na mieste a ušiel

Auto pritom zobral majiteľovi bez povolenia. Jeden zo spolujazdcov utrpel úraz hlavy, druhý bol v bezvedomí a s viacerými vážnymi poraneniami na celom tele.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: TV Markíza,

Policajti vyšetrujú okolnosti dopravnej nehody, ku ktorej došlo v noci z piatka na sobotu krátko po polnoci v obci Gajary, okres Malacky. Ťažko sa pri nej zranili dvaja mladí ľudia. Podľa polície vodič vozidla namiesto poskytnutia prvej pomoci z miesta činu ušiel. Informovala bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

„Na základe doterajších informácií sa 19-ročný vodič v blízkosti jazera Habán zmocnil osobného motorového vozidla červenej farby značky Opel Corsa s malackým evidenčným číslom. Následne ho viedol po Športovej ulici, kde z doposiaľ presne nezistených príčin pravou stranou vozidla narazil do stĺpa elektrického vedenia," opísala okolnosti nehody Mihalíková.

Pre náraz utrpeli 18-ročný spolujazdec sediaci na prednom sedadle vedľa vodiča a 22-ročný spolujazdec sediaci na zadnom sedadle ťažké zranenia. Po dopravnej nehode vodič z miesta nehody ušiel a neposkytol zraneným spolujazdcom prvú pomoc. Záchrankou boli zranení spolujazdci prevezení do jednej z nemocníc.

„Vodič bol v čase o 02.00 h nájdený v mieste trvalého bydliska v okrese Malacky, kde bol podrobený dychovej skúške, ktorá s výsledkom 0,61 mg/l (1, 27 promile) prítomnosť alkoholu v dychu potvrdila. Následným bolo zistené, že vodič viedol osobné motorové vozidlo bez príslušného vodičského oprávnenia," doplnila Mihalíková.

Dopravnou nehodou spôsobil majiteľovi osobného motorového vozidla škodu vo výške približne 1000 eur. Vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie vo veci prečinu neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla a prečinu ublíženia na zdraví.

Podľa hovorcu Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Borisa Chmela bol starší zranený pri vedomí a utrpel úraz hlavy. Mladší spolujazdec bol v bezvedomí a utrpel viaceré vážne poranenia na celom tele.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce