26. 07. 2015 19:00 | KLUKNAVA/TV Markíza

Po tragédii pokračovala v nedeľu na Spiši odpustová slávnosť

Pozrite sa, ako to vyzeralo na mieste, kde blesk udrel do modliacich sa ľudí.

Na mieste, kde žena zomrela, dnes ľudia zapaľovali sviečky
Na mieste, kde žena zomrela, dnes ľudia zapaľovali sviečky Foto: TV Markíza,

Počasie opäť ukázalo svoju silu. Spôsobilo obrovskú tragédiu počas omše nad obcou Kluknava. Ľudia, ktorí sa nevošli do kostola sa modlili vonku. Počas silnej prietrže mračien udrel blesk do dvoch stromov a zasiahol aj niekoľko ľudí. Tridsaťdeväťročná žena bola na mieste mŕtva. Jej manžela museli oživovať a v nemocnici sú aj ich tri deti.

Na odpustovej omši bolo cez 500 ľudí. Pred kostolom ihneď zavládla panika. Kým prišli záchranné zložky, ľudia sa snažili zraneným pomôcť. „Všade plno ľudím, každý kričal a všade vládol chaos," povedal dobrovoľný hasič. „Veľká panika, pretože začali kričať malé deti. Bolo to hrozné," dodáva svedkyňa nešťastia.

Policajti cestu ku kostolu na kopci uzavreli, inak ako peši sme sa sem nedostali. No aj počas toho počasie ukazovalo svoju silu. Záchranárom situáciu komplikovali vodiči, ktorí sa snažili rýchlo dostať domov. Cesta bola úzka a preto sa záchranky nemohli dostať na miesto čo najrýchlejšie.

Podľa prvotných informácii skončilo v nemocnici sedem ľudí a žiaľ jedno dievča zásah bleskom neprežilo. „Zásah bleskom napokon neprežila 39-ročná žena, ďalších osem ľudí museli záchranári transportovať po ošetrení do nemocníc v Prešove a Krompachoch," povedal hovorca záchranárov Boris Chmel.

V Krompachoch leží s popáleninami aj 13-ročný chlapec - syn ženy, ktorá zásah bleskom neprežila. Jej manžel leží v prešovskej nemocnici.

 

Po zásahu blesku dnes na Spiši pri kostole svätej Anny pokračovala púť a odpust. Veriaci i cirkevní predstavitelia vyjadrili úprimnú sústrasť rodine ženy, ktorá na tom istom mieste iba včera prišla o život. Prípadom sa však zaoberá polícia. Vyšetrovateľa zaujíma najmä to, či sa nešťastiu dalo zabrániť.

 


VIAC Z Domáce