19. 10. 2015 19:30 | BRATISLAVA/TV MARKÍZA

Veľká zmena. Spolumajiteľ Harley pubu vraj myslel vyhrážky ako žart

Začalo sa to sťažnosťou na zábavný podnik a skončilo sa to trestným oznámením.

1381399_462931263821636_672771529_n.jpg
1381399_462931263821636_672771529_n.jpg Foto: facebook.com/Attila Horváth

Začalo sa to sťažnosťou na zábavný podnik a skončilo sa to trestným oznámením. Reportérka Andrea Paulínyová sa s kameramanom vybrala do hlučného podniku, na ktorý sa sťažovali obyvatelia Ružinova. Chcela to vidieť na vlastné oči. Pozrite sa, ako nečakane sa zvrtlo nakrúcanie bežnej reportáže.

Andrea Paulínyová spolu s kameramanom sa pred bratislavský Harley klub vybrali v noci. Na tmavej ulici sa zrazu zjavili ochrankári a spolumajiteľ podniku, zároveň poslanec mestskej časti Ružinov Attila Horváth. Zo štábu bol zjavne podráždený. „Volaj políciu okamžite. Ukážte mi papier, že tu môžete natáčať. Súkromný pozemok," kričal.

 

Na súkromnom pozemku nenakrúcali a tu sa nočný rozhovor nekončil. Pán poslanec pritvrdil. „Politicky rozmažem vás všade, všetko pre to urobím. Tak jak vy ste chceli mne, ja sa postarám o vaše peklo. Potichu, ale budete ho mať," vyhrážal sa. A zašiel ešte ďalej. Štáb nechcel pustiť, spolu s ochrankármi ich držali, kým po 40 minútach neprišli policajti.

S pánom poslancom sme sa dnes chceli stretnúť osobne. Nemal čas. Zhovárali sme sa telefonicky. „O žiadnych vyhrážkach neviem ako keď niečo odznelo, tak zo srandy, neviem, či si to niekto berie v rámci vyhrážky. Určite nie," povedal nám do telefónu. Svoju nočnú reakciu vysvetľoval takto:

„Viete, keď niečo oslavujete v noci, neviem o tom, že by som sa niekoho chcel dotknúť, určite nie. Nálada bola vysoká. V rámci srandy, keď niečo odznie, určite to neberiem ako vyhrážku. Tak to môžem akurát povedať, že sa ospravedlňujem," zmenil zrazu výpoveď.

„Mne rozhodne situácia neprišla vtipná ani humorná, ani kolegovi. Tie veci, ktoré odzneli neboli adekvátne a že vyšli od kohokoľvek nieto ešte od komunálneho politika. Volal na nás políciu, čakali sme 40 minút v zime vonku. Neviem, či si teda robil žarty aj z policajtov," reagovala Andrea Paulínyová.

Po chvíli pán poslanec zmenil rétoriku. Potom tvrdil, že to nepatrilo im, ale niekomu inému. Komunálny politik bude musieť svoje správanie teraz vysvetľovať na polícii. On zjavne dôvod na trestné oznámenie nevidel, reportérka ho ale podala.


VIAC Z Domáce