25. 11. 2015 21:53 | BRATISLAVA/TASR

Bojuje za zdravotné sestry, teraz chce byť poslankyňa

V kuloároch sa hovorí, že Kavecká by mohla kandidovať za hnutie OĽaNO.

Predsedníčka OZ sestier a pôrodných asistentiek Monika Kavecká a  prezidentka SKS Iveta Lazorová.
Predsedníčka OZ sestier a pôrodných asistentiek Monika Kavecká a prezidentka SKS Iveta Lazorová. Foto: TASR

Šéfka sesterských odborov Monika Kavecká potvrdila, že sa chce na budúci rok dostať do parlamentu. V Národnej rade SR podľa nej chýbajú sestry, hoci sú najpočetnejšou skupinou v zdravotníctve. Minister zdravotníctva Viliam Čislák (nominant Smeru-SD) dnes naznačil, že za protestom sestier môžu byť práve politické snahy.

"Nikdy som sa netajila politickými ambíciami," povedala Kavecká pre TASR. V súčasnosti pôsobí ako poslankyňa Žilinského samosprávneho kraja. Na vstup do vrcholovej politiky ju podľa jej slov povzbudzuje aj okolie. "Dá sa odtiaľ meniť veľa vecí," vysvetlila.

V kuloároch sa hovorí, že Kavecká by mohla kandidovať za hnutie OĽaNO. Na otázku, či je to pravda, reagovala, že v parlamente by chcela pôsobiť ako nezávislá, čo by jej umožnilo i toto hnutie. "Na spoluprácu sa mi však ozvali viacerí," informovala. K téme sa už bližšie vyjadrovať nechcela, pretože so žiadnou kandidatúrou ešte nesúhlasila.

Kavecká nie je jediný zdravotnícky odborár s politickými ambíciami. O vstup do veľkej politiky sa v minulosti neúspešne pokúšal napríklad Marian Kollár, ktorý stál v roku 2011 ne čele akcie hromadných výpovedí lekárov. V súčasnosti je prezidentom lekárskej komory.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce