02. 12. 2015 19:20 | BRATISLAVA/TV Markíza

Mladík vedome šíril HIV. Stále však uniká spravodlivosti

Odsúdený mal už dva týždne sedieť v bratislavskom väzení.

Richard uniká spravodlivosti
Richard uniká spravodlivosti Foto: TV Markíza,

Stále uniká spravodlivosti! Mladík, ktorý vedome šíril HIV a má si odpykať 7-ročný trest, do väzenia nenastúpil. Zatiaľ, čo Richarda policajti hľadajú tam, kde už roky nebýva, nám sa podarilo zistiť viac.

Richard sa roky živil prostitúciou. Partnerov rátal v stovkách. Že je nakazený vírusom HIV vie od 19-tich. Súd ho za šírenie smrteľnej choroby poslal za mreže na sedem rokov.

Odsúdený mal už dva týždne sedieť v bratislavskom väzení. Podľa našich informácií sa ale stále trestu vyhýba. „Príkaz na dodanie na výkon trestu bol ihneď po verejnom zasadnutí zaslaní polícii. Doručenie bolo vykázané vo Vranove nad Topľou 25.11 a v Bratislave 23.11.," povedal hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Bratislavskí policajti zatiaľ ale po Richardovi nepátrajú, vraj preto, že tu nemá trvalé bydlisko. „Vo vami uvedenom prípade bol príkaz odstúpený do Vranova nad Topľou," oznámil hovorca krajskej polície v Bratislave Michal Szeiff.

 

Tam, kde zatiaľ nehľadali policajti, sme pátrali my. V petržalskom dome vraj Richard býval len nedávno. „Tu odparkovali auto, už si nepamätám kedy to bolo, pred dvoma-troma týždňami, bol tu s nejakými kamarátmi. Stáli a potom niekam odišli, to bolo tak podvečer. Už je niekde v zahraničí určite," povedal obyvateľ Petržalky.

Mladík pochádza z Vranova nad Topľou. Na adrese, ktorú súdu uviedol ako trvalé bydlisko, ale už niekoľko rokov nebýva. „Matka s druhom odišli vraj do Bratislavy. Richard bol nekonfliktný, pokojný chlapec, rád hral počítačové hry, akoby mal svoj virtuálny svet. Dva mesiace dozadu ho tu už hľadali policajti, preverovali či tu je," vysvetlil obyvateľ bytovky.

„Po tom čo sa žiadosť dostala na kriminálke bolo po osobe vyhlásili pátranie," povedal hovorca krajskej polície v Prešove Daniel Džobanik.

No a kým u nás po ňom policajti pátrajú, Slováci ktorí pracujú vo Švajčiarsku nám písali, že sa zdržiava v Zürichu. Naposledy ho videli na hlavnej stanici. „Celý slovenský štát jeb... do výkonu trestu nenastupujem. Sa radšej obesím ako žrať sračky na Slovensku v base. A keď má s tým niekto problém, nech sa poje...," odkázal nedávno Richard.

„Ja som mu poslal jednu esemesku, aby sa mi ozval a odvtedy sa mi ani neozval, ani neodpovedal ani nenapísal a čestné slovo neviem vôbec nič," vysvetlil Richardov advokát Marcel Péli.

Ak sa Richard bude naďalej vyhýbať väzeniu, môžu mu pridať ďalší trest. Dva roky za marenie výkonu úradného rozhodnutia. To by znamenalo, že za mrežami môže stráviť nie 7 ale 9 rokov.VIAC Z Domáce