08. 12. 2015 14:40 | BRATISLAVA/TASR

Policajti dostanú od budúceho roka nové zbrane. Za exkluzívne ceny

„Konečne sa nám po rokoch podarilo dokončiť tender na zbrane a máme jeho prvé výsledky," povedal Kaliňák.

Zbraň- ilustračná snímka.
Zbraň- ilustračná snímka. Foto: TASR

Slovenskí policajti budú od budúceho roka vyzbrojení novými zbraňami značky Glock a CZ, teda Českej zbrojovky Uherský Brod. Príslušné zmluvy by mali byť podpísané do konca decembra tohto roka a prvé nové krátke zbrane by strážcovia zákona mohli dostať už v januári. Pre TASR to dnes uviedol minister vnútra Robert Kaliňák.

„Konečne sa nám po rokoch podarilo dokončiť tender na zbrane a máme jeho prvé výsledky, takže prezbrojenie v krátkych zbraniach bude nasledovať v najbližších týždňoch a mesiacoch," povedal Kaliňák.

Podľa jeho slov v tendri uspeli dve spoločnosti. „V prípade zásahových zbraní to bola firma Glock, ktorá bude zbrane montovať na Slovensku, to isté platí o firme CZ, ktorá uspela v služobných zbraniach s troma modelmi Štandard, Kompakt a Subkompakt. To znamená, všetky tieto štyri typy budú teraz prideľované polícii podľa jednotlivých odborností, a samozrejme, aj samotného záujmu policajtov," doplnil minister.

Firmy dodajú zbrane podľa neho za exkluzívne ceny. „Všetky zbrane sú pod 300 eur bez DPH, ceny sa pohybujú od 265 eur bez DPH po 290 eur bez DPH za zbraň," vysvetlil Kaliňák. Obe spoločnosti majú zbrane montovať na Slovensku, rakúska Glock pri Bratislave a Česká zbrojovka v Novákoch, čo pozitívne ovplyvní aj zamestnanosť.

Podľa pôvodného oznámenia na stránke Úradu pre verejné obstarávanie ministerstvo vnútra plánovalo nakúpiť spolu 20.000 zásahových pištolí spolu s príslušenstvom a okrem toho chcelo získať aj 14.841 služobných pištolí - štandard „S", 7700 služobných pištolí - kompakt „K" a 4100 služobných pištolí - subkompakt „SK", všetky spolu s príslušenstvom.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce