22. 01. 2016 10:51 , článok bol aktualizovaný 22. 01. 2016 17:24 | BÁNOVCE NAD BEBRAVOU/ tvnoviny.sk, ml

Štvormesačné dievčatko sa zadusilo, zrejme rezancami

Rodičia ju odviezli do nemocnice, no zachrániť sa ju nepodarilo.

Nemocnica Bánovce v Bánovciach nad Bebravou. (archívne foto)
Nemocnica Bánovce v Bánovciach nad Bebravou. (archívne foto) Foto: TASR

Policajti z Bánoviec nad Bebravou vyšetrujú smrť len štvormesačného dievčatka. Podľa našich informácii sa dieťa mohlo zadusiť rezancami v polievke. Rodičia si doma všimli, že ich dieťa prestalo dýchať.

„Ona sa mi dusila a mala fialové... Ja som utekala hneď na pohotovosť," hovorí matka zosnulého dievčatka.

„Pacient bol privezený na príjmovú ambulanciu detského oddelenia v kritickom stave bez dychovej aktivity," tvrdí hovorkyňa nemocnice Marta Csergeová.

Lekári robili, čo mohli. Zachrániť dieťa sa im už ale nepodarilo. Podľa našich informácii sa v tele dieťaťa našli rezance. Čo mohlo byť nakoniec aj príčinou dusenia sa. Pýtali sme sa matky, či ju kŕmila polievkou. Potvrdila, že niekto jej polievku asi dal, no podľa nej zomrela pre chorobu. Vraj mala chronický zápal pľúc.

„Keď jej aj voľakto dal tú polievku, tak ona pekne papala, normálne ako decko. No ale už žalúdok jej to neprijímal pre zápal pľúc, tak to ona vyvracala. Keď sa nemala ako vyvrátiť, tak jej to tam ostalo," vysvetľuje matka.

Lekári tvrdia, že dávať štvormesačnému dieťaťu polievku s rezancami je príliš skoro.

„V žiadnom prípade nie cestoviny a hlavne cestoviny ktoré sú nebezpečné pre tak malé dieťa, ktoré ešte nehryzie, ale vlastne to hltá. Tým pádom môže prísť k nebezpečnej aspirácii alebo rôznym iným veciam," radí detská lekárka Mária Bugárová.

Do štvrtého mesiaca sa má dieťa kŕmiť iba mliečnou stravou. Potom môžeme pridať zeleninu a aj mäso. A to vo forme kašičiek jednu-dve lyžičky.

Čo bolo príčinou smrti dievčatka zisťujú policajti. Ukážu to až výsledky pitvy, ktorú vykoná súdny lekár v Martine. Vyšetrovateľ z Bánoviec už začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenie.

 


VIAC Z Domáce