26. 01. 2016 19:20 | LEVICE/TV Markíza

Krkavčia matka vyhodila syna z okna. Na svedomí má zrejme ďalšie dieťa

Z okna činžiaka vyhodila len 9-dňového synčeka. Počas vyšetrovania vraždy vyšlo najavo, že pravdepodobne zabila aj prvorodeného syn.

matkaweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
matkaweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg Foto: TV Markíza

Nevídaný príbeh krkavčej matky z južného Slovenska stále zamestnáva patológov, prokurátorov aj sudcov. Z predstavy toho, čo dokázala matka urobiť dvom vlastným deťom, dodnes mrazí.

Desivý príbeh 33-ročnej Alžbety z Levíc otriasol prvýkrát Slovenskom takmer pred piatimi rokmi. Z okna činžiaka na piatom poschodí vyhodila len 9-dňového synčeka Jožka. Mladá žena vtedy tvrdila, že do jej bytu vtrhol cudzí muž s kapucňou, dieťa jej vytrhol z rúk a vyhodil ho z okna. Chlapček dopadol na betón z 20-metrovej výšky.

Ukázalo sa však, že jej tvrdenia sú nezmysel. Zdalo sa, že Alžbetin skrat spôsobila takzvaná laktačná psychóza alebo popôrodná depresia. Znalci ale napokon zistili, že popôrodnou depresiou, ktorá by mohla vysvetliť otrasný čin, netrpela.

Matka má pravdepodobne na svedomí aj smrť prvorodeného syna

Napokon sa k vražde malého Jožka priznala. Najprv ju odsúdili na 25 rokov. No po dohode s prokurátorom o vine a treste dostala 15 rokov. Počas vyšetrovania vraždy malého Jožka vyšlo najavo, že jeho matka má pravdepodobne na svedomí aj smrť prvorodeného syna Patrika, ktorý zomrel dva roky predtým, keď mal iba 25 dní. Matku, ktorá je stále vo väzení, preto už súdia aj za vraždu prvého syna.

Ak ju odsúdia aj za vraždu prvého syna, trest jej zvýšia. Obžalovaná žena sa opäť postaví pred senát Okresného súdu v Leviciach vo februári. Vtedy by už mal padnúť aj rozsudok.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce