28. 01. 2016 08:55 | POTOK/TV Markíza

Vražda ako z hororu. Neďaleko Bešeňovej kutáčom dobili 82-ročnú dôchodkyňu

Podľa svedkov bola dobitá, okolo hlavy mala obmotaný uterák a na mieste nešťastia našli kutáč.

starenkaweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
starenkaweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg Foto: TV Markíza

Šokujúci prípad otriasol obcou Potok neďaleko Bešeňovej. Obeťou brutálnej vraždy sa stala 82-ročná dôchodkyňa. V dedine žije rovných sto obyvateľov, nebohú našiel syn. Motív aj vrah ostáva neznámy. Nie je však vylúčené, že na Liptove zabíjala neznáma žena.

Pár miestnych, ktorí tu žijú, hovorí, že takéto zverstvo ešte nikdy nezažili. Starostka postávala pri dome a od žiaľu sa jej triasol hlas. To, čo sa dialo v útrobách domu, muselo byť ako z hororu. Pani Eva nemala šancu. Podľa svedkov bola dobitá, okolo hlavy mala obmotaný uterák a na mieste nešťastia našli kutáč. Steny mali byť ostriekané krvou.

Lekár sa vyjadril, že mala preborenú lebku na hĺbku palca. Policajti sa susedov pýtali, či si niečo podozrivé nevšimli. Nikto nič, až na suseda z vedľajšieho domu. Ten si všimol staršiu ženu, ktorá mohla mať okolo 70 rokov. Podľa jeho slov smerovala k domu zabitej.

Žilinská kriminálka mlčí. Nateraz nie je známe, či niečo z domu zmizlo. Môže mať túto vraždu na svedomí žena? Bývalý šéf slovenských vyšetrovateľov to vidí takto. „Nie je to vylúčené, ale je to skôr veľmi, veľmi atypické," vyjadril sa Jaroslav Ivor.

Miestni obyvatelia si nemyslia, že to má na svedomí niekto z dediny a už vôbec nechápu, s akým prvotným úmyslom vrah do domu vošiel.

 


VIAC Z Domáce