28. 01. 2016 19:29 | BRATISLAVA/TV Markíza

Ministerstvo školstva obstaralo model sifónu za 271 eur! V obchode ho kúpite trikrát lacnejšie

Ministerstvo hovorí, že je to v poriadku.

Sifón za 271 eur
Sifón za 271 eur Foto: TV Markíza

Ďalší predražený štátny nákup. Ministerstvo školstva nakúpilo modely sifónov za 271 eur, materiál aj výroba sú však niekoľkonásobne lacnejšie. Ministerstvo tvrdí, že nakupovali za menej ako čakali, učitelia ale nad novou študijnou pomôckou krútia hlavou.

Model sifónu za 271 eur. Stredoškoláci sa na ňom majú naučiť, ako funguje odtok. Ministerstvo školstva ich nakúpilo 177. My sme sa snažili zistiť, koľko by stálo vyrobiť jeden takýto model.

„Sifónová časť zhruba 4 eurá, druhá 3-3,50 - flexisifón. Čiže dokopy by sme to kdekoľvek do 10 eur zohnali? Určite áno, určite áno," prezradil v krátkom rozhovore predajca Martin.

Komatexová tabuľa z bieleho matného plastu (polep) zas stojí približne 70 eur. Materiál a výroba takejto študijnej pomôcky teda stojí približne 80 eur. A to je o 191 eur menej než cena, za ktorú ich nakupuje štát.

Slušná: „V rámci procesu verejného obstarávania sa uskutočnila elektronická aukcia v ktorej bolo jediné kritérium, a to najnižšia cena zákazky," odkázala hovorkyňa ministerstva školstva Martina Slušná.

Aukcie sa zúčastnili štyri firmy. To, že by bol nákup predražený ministerstvo odmieta. „Cena vysúťaženej dodávky bola o pol milióna eur nižšia ako predpokladaná hodnota," uzavrela Slušná.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce