12. 02. 2016 19:00 | BANSKÁ BYSTRICA/ TV Markíza

Vraždili kvôli bytu a peniazom! Teraz sa dozvedeli tresty

Hlavní aktéri Zuzana Znamenáková a Milan Struhal už sedia za iné trestné činy. Juraja M. súd označil za človeka, ktorý sa na vražde tiež podieľal.

mafia.jpg
mafia.jpg

Vraždili kvôli bytu a peniazom! To dnes povedal sudca špecializovaného trestného súdu o členoch bytovej mafie. Pred súdom stáli so sklopenými hlavami. Viacerým hrozili doživotné tresty, napokon sa to skončilo inak.

Hlavní aktéri Zuzana Znamenáková a Milan Struhal už sedia za iné trestné činy. Juraja M. súd označil za človeka, ktorý sa na vražde tiež podieľal.

Sudca hovoril o úkladnej vražde, znamená to, že si všetko vopred premysleli a naplánovali. Ale najprv kúpili v supermarkete pevné lano a ťažké závažia.

Išlo im o byt Viliama Andrášika. Lanom ho obviazali okolo pása a pripevnili k nemu závažia. Jeho telo objavili neskôr policajti v jazere pri Bytči. Znamenáková podľa súdu za to, že sa ho zbavia, zaplatila Struhalovi jeden a pol milióna vtedajších korún. Všetci traja dnes dostali 25 ročné tresty.

Milan Struhal sa voči rozsudku neodvolal, hrozilo mu totiž doživotie. "Rozsudok je plne v súlade s tým, čo klient očakával, sme spokojní," potvrdil obhájca Struhala.

Na mieste sa však odvolali zvyšní dvaja hlavní aktéri. "Obžaloba voči môjmu klientovi je nedôvodná, s rozsudkom nesúhlasime, ale počkám si na písomne odôvodnenie," povedal obhajca Juraja M.

"Zatiaľ si nechávame priestor na prípadne možné odvolanie," povedal prokurátor.

Za šéfku bytového gangu je označovaná Zuzana Znamenáková. Tá sa na súde bránila slovami, že s realitami pracovala roky, ale nikdy voči žiadnemu svojmu klientovi násilie nepoužila.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce