21. 02. 2016 19:04 | BRATISLAVA/TV MARKÍZA

Toto sú diaľničné úseky, na ktorých nekontrolujú elektronické známky

Viacerí vodiči si ale všimli, že kamery nie sú všade.

Untitled-4.jpg
Untitled-4.jpg

Po diaľnici bez elektronickej známky. Znie to neuveriteľne, ale naozaj sa to dá. Upozornili nás na to vodiči, ktorí sa vraj bez zaplatenia premávajú po „ER" jednotke Pribina pri Nitre alebo po diaľničnom úseku na Záhorí.

 

Národná diaľničná spoločnosť im však odkazuje, aby sa na chýbajúce kontrolné brány nespoliehali. Prekvapiť ich môžu kedykoľvek mobilnou hliadkou. Elektronickú známku kontrolujú takéto kamery namontované na pevných bránach nad diaľnicou. Viacerí vodiči si ale všimli, že kamery nie sú všade.

Pred spustením elektronickej známky pritom diaľničná spoločnosť upozorňovala vodičov, že bez zaplatenia elektronickej známky ich jazda vyjde poriadne draho. Na rýchlostnej ceste od Nitry po Tekovské Nemce však žiadnu pevnú bránu s kamerami nenájdete, potvrdil nám to aj samotný prevádzkovateľ vyše 40 kilometrového úseku.

A kamery nenájdete ani zo Stupavy do Malaciek. Cestu sme si prešli a presvedčili sme sa sami. Jediná kontrolná brána je na začiatku Bratislavy. Ak by chcel ísť vodič do Malaciek, bránu obíde a pripojí sa späť na diaľnicu. Podľa odborníka na dopravu sú nekontrolované úseky príležitosťou pre neplatičov.

Hoci tam kamery chýbajú, vodiči by sa na to nemali spoliehať. Vodiča môže na takomto úseku prekvapiť špeciálna mobilná hliadka NDS v sprievode s policajtom. Na mieste zaplatíte od 50 do 200 eur, ak odmietnete v správnom konaní vám hrozí od 200 do 500 eur.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce