03. 03. 2016 17:00 | POVAŽSKÁ BYSTRICA/TV MARKÍZA

Na policajta zaútočil pes. Majiteľ ho mal proti nemu nahuckať

Psa služobník postrelil. Ten ušiel do mesta.

Untitled-2.jpg
Untitled-2.jpg

Policajta pohrýzol pes. Považskobystrickí mestskí policajti chceli upozorniť muža, že svojho psa musí mať na vôdzke. Muž sa však odmietol preukázať a podľa polície začal utekať. Pri naťahovaní sa s policajtmi mu vraj z bundy vypadlo vrecúško s neznámou látkou, ktoré v chvate zjedol.

 

Podľa náčelníka potom podozrivý muž proti nim nahuckal psa a ten zaútočil. Policajt so psom chvíľu zápasil a chcel ho dostať od seba čo najďalej. Psa služobník postrelil. Ten ušiel do mesta. Zraneného policajta ošetrili v nemocnici. Tridsaťročný muž skončil pre prehltnuté vrecko tiež v rukách lekárov.

Na svoju obranu tvrdil, že len spanikáril, no psa proti policajtom v žiadnom prípade nehuckal. Podľa náčelníka mestská polícia eviduje viaceré prípady, ktoré sa týkajú huckania psa na iné zvieratá, ale i na ľudí.

Poraneného psa našli policajti pred bytovkou, kde podozrivý muž býva. Krik, nadávky a zlé zaobchádzanie tu vraj býva na dennom poriadku. Prípad má už v rukách polícia, vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin útoku na verejného činiteľa. Podozrivého muža zatiaľ neobvinila.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce