03. 03. 2016 17:06 , článok bol aktualizovaný 03. 03. 2016 19:07 | BRATISLAVA/ Zuzana Ondrušková

Mali dostať doživotie, s prokurátorom sa dohodli na inom treste

Dvojica sa priznala, že zabila a rozštvrtila 44-ročného Maroša.

19 Ukladna vrazda dohoda.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
19 Ukladna vrazda dohoda.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg Foto: TV Markíza

V prípade rozštvrteného muža nastal zvrat. Muž a žena, ktorí podľa polície nebohého pozostatky rozhádzali pod prístavným mostom v Bratislave, sa k vražde priznali. Hrozí im doživotie, no na výške trestu sa chcú dohodnúť. Brutálny čin otriasol hlavným mestom vlani v lete.

V lese pod Prístavným mostom v júni 2016 najskôr objavil náhodný okoloidúci hlavu, neskôr policajti ostatné časti tela. Nebohý muž mal v tele 152 bodných a sečných rán. Rozštvrtili ho na deväť častí. Policajti niekoľko hodín netušili, kto mŕtvy muž je. Pomohli im tetovania. Zavraždený 44-ročný Maroš bol bezdomovec. Dvakrát sedel vo väzení - za krádež a podvod. Pár hodín potom chytili podozrivého. Dušana poslali do väzby.

O tri mesiace neskôr prišli policajti s informáciou, že pri vražde bol aj niekto ďalší - 24-ročná Mária, priateľka obvineného Dušana.

 

Mária vraj rozštvrtenému mužovi sľúbila sex a vylákala ho do pivnice, kde už čakal Dušan. Ten ho napadol a podľa polície sa pridala aj žena. Spolu potom rozniesli časti tela po lese.

Matka obvineného nechce so synom a jeho priateľkou nič mať. Suseda zas hovorí, že Dušan mal psychické problémy, no sám by podľa nej nebol schopný takej brutality.

Šesť mesiacov po brutálnej vražde prevzal prípad podľa našich informácií špeciálny prokurátor. Navyše ho prekvalifikovali na úkladnú vraždu. Dôvodom brutálneho činu bola podľa prokurátora pomsta.

„Dohoda o vine a treste bola uzatvorená 1. 3. 2016 s oboma obvinenými," povedala hovorkyňa špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Podľa nášho zdroja, blízkeho vyšetrovaniu, sa muž dohodol s prokurátorom na 20 rokoch za mrežami a žena na 18 rokoch. Túto informáciu nám ale špeciálna prokuratúra oficiálne nepotvrdila.

„Ku konkrétnemu návrhu obsahu sa nebudeme v súčasnosti vyjadrovať," uzavrela Tökölyová.

Obom pritom hrozí doživotie. Dušan aj Mária čakajú na termín súdu, ktorý o tejto dohode rozhodne.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce