05. 03. 2016 19:08 | DEMÄNOVSKÁ DOLINA/ TV Markíza

V Jasnej sa nepretekalo, no volilo sa ostošesť

Najväčší nápor zažili v Liptovskom Mikuláši v mestskej časti Demänová, ktorá je na začiatku doliny.

Volič vhadzuje obálku do volebnej urny vo volebnej miestnosti v obci Demänovská Dolina.
Volič vhadzuje obálku do volebnej urny vo volebnej miestnosti v obci Demänovská Dolina. Foto: TASR

Najväčší nápor voličov s hlasovacími preukazmi takmer s istotou zaznamenávajú v blízkosti lyžiarskeho strediska Jasná. Dnešné voľby sa tam spojili s pretekmi Svetového pohára žien v alpskom lyžovaní, na ktorí sa prišli pozrieť tisícky divákov z celého Slovenska.

Jasná nezažila atmosféru svetového pohára 32 rokov. Prvý deň, ale nedopadol podľa očakávaní. Zaúradovalo počasie, obrovský slalom zrušili a presunuli na pondelok.

Napriek tomu, že sobotňajšie preteky boli kvôli silnému vetru kompletne zrušené, do Jasnej prišli tisícky ľudí a aj tak vytvorili skvelú atmosféru. A mnohí nezabudli ani na voľby.

Najväčší nápor zažili v Liptovskom Mikuláši v mestskej časti Demänová, ktorá je na začiatku doliny.

„Ráno bol pomerne nával. Turistov prišlo viacej ako sme očakávali, ale všetko zvládlo bez akýchkoľvek problémov, ľudia boli disciplinovaní a nebol žiaden problém," povedala predsedníčka tamojšej volebnej komisie Andrea Čongrádyová.

Hore v obci Demänovská Dolina, iba tri kilometre od dejiska svetového pohára sa podobne ako v Demänovej volebná miestnosť najviac naplnila hneď po otvorení.

V Pavčinej Lehote, ktorá je len kúsok od hlavnej cesty do Jasnej, prišlo voliť viac cezpoľných ako domácich. Do obce s 317 voličmi prichádzali z najbližšieho záchytného parkoviska najmä pešo.

Najviac cezpoľných voličov očakávali v blízkosti Jasnej najmä po skočení pretekov. Ale keďže ich dnes zrušili, predpokladaná nárazová vlna neprišla a všetko sa zaobišlo bez výraznejších problémov.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce