09. 03. 2016 10:48 , článok bol aktualizovaný 09. 03. 2016 11:55 | BRATISLAVA/ TVNOVINY.sk

Kollár má indície, že chcú kúpiť jeho poslancov. Za 2 milióny na hlavu

Tvrdí, že chcú rozvrátiť jeho stranu. Naznačil, odkiaľ tieto snahy vychádzajú.

kollar.jpg
kollar.jpg Foto: TABLETTV

Hnutie Sme rodina má informácie, že dochádza k pokusom kupovať poslancov a zabrániť vzniku pravicovej vlády. Suma má byť dva milióny eur na hlavu. Dôkazy hnutie na dnešnej tlačovej konferencii nepredložilo.

"Oligarchovia blízki Smeru rozbehli viaceré aktivity. Neobviňujeme Smer, ale ľudí, ktorí si myslia, že môžu takto fungovať a kupovať si ľudí," povedal Krajňák.

"Neobviňujeme pána premiéra. Sú to ľudia v pozadí. Fico ich neriadi a neposiela, že robte si svoje. Bolo to za Mečiara a dúfajú, že to takto bude pokračovať ďalej," tvrdí Krajňák.

Vyjadril sa aj ku Kotlebovi

"Niektorí ľudia si myslia, že nech dopadnú voľby akokoľvek, urobia si to po svojom. Ich nazaujíma, ako rozhodol volič, ale rozmýšľajú nad tým, ako niečo rozvrátiť, skúpiť. Jeden známy oligarcha povedal, že volič je hovno. A teraz čo robia? Pri Kotlebovi? Úplne ho ignorujú. Môžeme si povedať, že sa nám nepáči, ale nemôžeme povedať, že budeme ignorovať 200-tisíc voličov. O pol roka budeme ignorovať 500-tisíc voličov? Toto sa nedá robiť takýmto spôsobom," začal tlačovú konferenciu Kollár.

"Zvolili inú taktiku. Mňa si nekúpia. Chcú vytvoriť obraz a dokonca ma vydierať cez spravodajské hry spred 30-tich rokov. Čakám, kedy vytiahnu spisy z ŠtB. Dostali sa k nám informácie, že s týmto budú pokračovať až kým ma nezlomia. Chcem odkázať týmto hlupákom, že tu narazili. Stojím za tým, čo som sľúbil voličom. Rozhodovať sa v prospech ľudí, ktorí ma volili. Rozvracať a kupovať sa nikým nenecháme," dodal.

Kollára podporil aj Milan Krajňák, podpredseda hnutia Sme rodina: "Dnes ráno zasadol poslanecký klub, ktorý jednomyseľne vyjadril podporu nášmu predsedovi. Nepôjdeme do žiadnej spolupráce so Smerom a podporíme pravicovú vládu, ak nejaká vznikne. Z pána Kollára sa snažia urobiť mafiána. Tento štát dnes funguje ako mafia, toto je problém, ktorý chceme riešiť. Je zjavné, že pán Kollár sa kúpiť nenechá a ani žiaden poslanec z nášho klubu. Vieme, že tieto ataky budú pokračovať a sme schopní vydržať."

Kollár hovoril aj obvineniach

"V živote som sa ničím takýmto nezaoberal. Niekto to účelovo vyťahuje. Keby som neurobil túto tlačovku, zajtra tu máme pašovanie orgánov," povedal Kollár na margo článku, ktorý uverejnil denník Sme. "Nemám problém ísť na detektor lži," dodal.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce