11. 03. 2016 09:42 , článok bol aktualizovaný 11. 03. 2016 12:53 | BRATISLAVA/TVNOVINY.sk

Kotleba vraj o tom, že Medveckého stíhajú nevedel

Je obvinený z ublíženia na zdraví.

andrej2.jpg
andrej2.jpg Foto: Facebook/ Andrej Medvecký

Andrej Medvecký z Kotlebovej ĽS-NS sa vzdal poslaneckého mandátu. V NR SR by ho mal nahradiť iba 22-ročný Milan Mazurek.

Práve dnes (11.3.) si mal prevziať mandát novozvoleného poslanca národnej rady. Vo štvrtok stál pred súdom za výtržníctvo a ublíženie na zdraví. Andrej Medvecký šéf žilinského klubu Ľudovej strany naše Slovensko mal spolu s bratrancom zbiť muža z Dominikánskej republiky. Podľa svedkov mala byť motívom bitky farba pleti.

Lenny Cruz z Dominikánskej republiky sa šiel s bratrancami svojej priateľky večer zabaviť do Prvý mierny atak bol vraj ešte na diskotéke. Bitka sa odohrala v noci 1. novembra 2014 pred barom na nábreží Oravskej priehrady. Podľa svedkov obžaloby bil muža z Dominikánskej republiky najmä Andrej Medvecký. Viac o prípade v článku - Kotlebov poslanec má problém. Takto mal dobiť muža tmavej pleti

Obžalovaný Andrej Medvecký je momentálne aj v podmienke za jazdu pod vplyvom alkoholu. Na základe neprítomnosti jedného zo svedkov obhajoba nakoniec dosiahla odročenie pojednávania na 12. mája.

Kotleba o tom nevedel

Šéf Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba nevedel, že člena strany a novozvoleného kandidáta do NR SR Andreja Medveckého súdia z výtržníctva a ublíženia na zdraví.

Pri zostavovaní kandidátky však vedel, že je v podmienke za jazdu pod vplyvom alkoholu. Povedal to dnes v Bratislave pred odovzdávaním osvedčení o zvolení za poslanca Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR). Medvecký sa dnes svojho mandátu vzdal.

"Nezdalo sa mi ako úplne správne, že je v podmienke, ale v parlamente predsa pôsobilo viacero poslancov, ktorí mali iné prechmaty," povedal Kotleba. Nepredpokladal však, že by Medveckého mohlo diskvalifikovať ešte niečo iné.

Kotleba si nerobí ťažkú hlavu z toho, že s ním žiaden politický subjekt zvolený do parlamentu nechce spolupracovať. "To sa časom podá," povedal. Má plán, ako by mohol s inými stranami komunikovať. Nechcel to však špecifikovať.

Šéf ĽSNS sa považuje za veriaceho človeka. Podľa jeho slov sa snaží žiť kresťanský život. "Nikto z nás ale nie je bez viny a taký je aj môj vzťah k cirkvi," konštatoval.

Kotleba nebude mať problém skladať poslanecký sľub a prisahať pritom na Ústavu SR. V nej sa deklaruje, že európske normy majú prednosť pred tými slovenskými, s čím má Kotleba dlhodobo problém. "Nebude mi to prekážať," povedal pre TASR. Kotleba tvrdí, že jeho strana sa snaží ústavu dodržiavať.


VIAC Z Domáce