14. 03. 2016 19:35 | ŽILINA/TV Markíza

Aj toto objednávajú Slováci cez internet. Zoznam najkurióznejších kúskov z colnice

Ak si však myslíte, že si colníci môžu zadržaný tovaru nechať, mýlite sa.

COLNICIweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
COLNICIweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg Foto: TV Markíza

Neverili by ste, čo všetko si dokážu ľudia objednať cez internet. Žilinskí colníci majú skutočne šťastie na kuriózne úlovky. Žiaľ k objednávateľom sa už nedostanú. Ak si však myslíte, že si colníci môžu zadržaný tovaru nechať, mýlite sa.

Nevinný kaktus si objednala istá pani z Bytče. Rastlina vysoká približne 30 cm bola prepravená v balíku z USA a spolu s obalom vážila kilogram. Pani sa ale kaktusu už nedočká, colníci ho zhabali a previezli do botanickej záhrady v Bratislave.

Dôvodom je zabezpečenie ochrany ohrozených druhov. Na to, aby mohol kaktus prejsť colnou kontrolou, musela by mať objednávateľka vybavené povolenie na jeho dovoz. To zrejme netušila. Rovnako vášnivý poľovník, ktorý si objednal vypracovanú kožu z medveďa Baribala, aj s jeho štyrmi zubami.

Balík už nemusí čakať ani mladík z Oravy, ktorý si z Ameriky objednal kovbojské čižmy z pytóna. Dobrá rada od colníkov znie. Ak si už chcete zo zahraničia objednať tovar napríklad z ohrozených druhov, vybavte si povolenie.V opačnom prípade zostanete bez tovaru aj bez peňazí.

 


VIAC Z Domáce