18. 03. 2016 13:07 | BRATISLAVA/TASR, TV Markíza

Oficiálne padlo prvé meno: SNS hovorí o ministerke školstva

SNS získalo okrem ministerstva školstva aj ministerstvo pôdohospodárstva a ministerstvo obrany.

Na snímke zľava prvý podpredseda Slovenskej národnej strany (SNS) Jaroslav Paška, predseda SNS Andrej Danko a podpredseda SNS An
Na snímke zľava prvý podpredseda Slovenskej národnej strany (SNS) Jaroslav Paška, predseda SNS Andrej Danko a podpredseda SNS An Foto: TASR

Ministerstvo školstva má viesť žena, Helena Poláková. Informuje o tom portál topky.sk, ktorým nomináciu potvrdila tlačová tajomníčka SNS Zuzana Kohútková aj samotná Poláková. "Áno, pani Poláková je nominovaná na tento post," uviedla Kohútková.

 

Poláková podľa Topiek pracuje na ministerstve školstva ako hlavný štátny radca na sekcii Vysokých škôl, vedy a výskumu. Predtým pôsobila na Paneurópskej vysokej škole ako vedúca PR a marketingu. Pôsobila aj ako novinárka a neskôr hovorkyňa Združenia miest a obcí Slovenska.

Poláková bližšie informácie k nominácii Topkám nepovedala. Poskytne ich, keď sa potvrdí, že bude novou ministerkou. "Zatiaľ je to v hypotetickej rovine, ale v každom prípade si vážim nomináciu SNS a pána predsedu," povedala.

Helena Poláková
Helena Poláková Foto: Facebook/Helena Polakova
 


VIAC Z Domáce