22. 03. 2016 19:15 | SAČUROV/ TV Markíza

Deti zhoreli v chatrči, matka ich nechala doma samé. Polícia ju stíhať nebude

Tri malé deti spali, keď ich dom zachvátili plamene. Na útek nemali šancu.

hasici.jpg
hasici.jpg

V chatrči jej zhoreli tri deti. Po tragickom požiari v Sačurove pri Vranove nad Topľou policajti nezodpovednú matku neobvinia. Deti síce nechala doma bez dozoru, no za požiar vraj ona nemôže.

Tri malé deti spali, keď ich dom zachvátili plamene. Na útek nemali šancu. Po požiari 17. decembra hasiči postupne v troskách našli telá dvojročného Petra, trojročného Dominika a o rok staršieho Martina. Mama ich vraj doma nechala samých len na pár minút.

Požiar sa pravdepodobne rozšíril z piecky. Polícia ale za nedbanlivosť matku stíhať nebude. "Trestné stíhanie bolo zastavené lebo nebolo preukázané cudzie zavinenie, t.j. nebola naplnená skutková podstata žiadneho trestného činu," povedala krajská policajná hovorkyňa Jana Migaľová.

Zo zhoreného domčeka zostali len ruiny, obec preto hneď po požiari matke s ďalšími 4 deťmi poskytla náhradné ubytovanie. V unimobunke ale rodina odmietla bývať.

Dvadsaťsedemročná Monika tak s deťmi naďalej býva u príbuzných. Doma sme ju dnes nezastihli, jej rodina ale od začiatku verila že smrť detí nezavinila ona.

Pri veľmi podobnom požiari len o dva týždne neskôr v osade Mašličkovo pri Košiciach v chatrči zahynul polročný chlapček. Mama ho tak isto nechala spať pri horiacej piecke. Keď zbadala šľahajúce plamene, bolo už neskoro. Tu ale policajti matku obvinili z prečinu usmrtenia z nedbanlivosti.

"Za tento skutok jej hrozí v prípade dokázania viny na 2 až 5 rokov," potvrdila policajná hovorkyňa Jana Mesárová.

Vyšetrovatelia vraj posudzujú každý prípad individuálne. Kto vie či nájdu zodpovedného aj v prípade tretieho tragického požiaru. V Lomničke v januári pri požiari v osade zahynuli ďalšie tri deti.

 


VIAC Z Domáce